Respublikinis 3 pradinių klasių mokinių diktanto rašymo konkursas anglų kalba „Listen to write“

2021 m. gegužės 20 d., 13:09

2021 m. balandžio 29–gegužės 6 d. Kauno pedagogų kvalifikacijos centras ir Kauno miesto ankstyvojo anglų kalbos mokymo mokytojų metodinis būrelis organizavo virtualų 3-ųjų pradinių klasių mokinių diktanto rašymo anglų kalba konkursą „Listen to write“. Konkurso tikslas – ugdyti mokinių domėjimąsi anglų kalba, gilinti mokinių anglų kalbos žinias, ugdyti klausymo ir rašymo gebėjimus.

Užsiregistravusiems mokytojams, buvo išsiųsti 3 lygių diktantų įrašai: sudėtingas, pagrindinis ir lengvas. Mokiniai, besimokantys visais lygiais, turėjo galimybę pasirinkti lygį ir rašyti diktantą. Įrašyti diktantų tekstai buvo skaitomi neskubant, aiškiai, garsiai.

Diktanto rašymas tai renginys, kuriuo siekiama ugdyti taisyklingo rašymo ir klausymo įgūdžius anglų kalba. Tai yra vienas iš užsienio kalbų mokymo(si) metodų, kai mokiniui reikia išgirsti ne tik tariamus žodžius, bet ir suprasti sakinį, tada jį užrašyti be klaidų. Diktanto rašyme dalyvauja visa klasė. Mokslininkų tyrimai rodo, kad mokymasis užrašyti tai, ką girdime, padeda ugdyti raštingumą.

Konkurse dalyvavo mokiniai iš 51 mokyklos, diktantą rašė 1562 mokiniai. Sudėtingo lygio diktantą be klaidų parašė 143 mokiniai, pagrindinio – 171 mokinys, lengvo – 117 mokinių.

Anglų kalbos mokytojai dėkingi konkurso organizatoriams už puikiai paruoštą konkurso medžiagą. Smagu, kad netgi tokiais sudėtingais mokymosi metais vyksta renginiai, kurie įdomūs ir mokytojams, ir vaikams.

Jurgita Tatarūnienė,

Kauno miesto ankstyvojo anglų kalbos mokymo mokytojų metodinio būrelio narė, anglų kalbos mokytoja metodininkė