Mokinių koncerto „Pavasarinis žaismas“ atgarsiai

2024 m. kovo 25 d., 17:09

Kauno muzikos mokyklų mokinių koncertas „Pavasarinis žaismas“, vykęs kovo 20 dieną, sušaukė visų Kauno muzikos mokyklų ambicingiausius jaunuosius muzikantus į vieną sceną – į  Kauno 1-osios muzikos mokyklos G. Kuprevičiaus salę. Tai tradicinis renginys, tačiau kasmet vis kitoks – šiais metais jis buvo skiriamas Lietuvos Dainų šventės šimtmečiui. Kitos Baltijos šalys – Estija, Latvija – jau perkopė 150 metų nuo savo pirmųjų švenčių. Paminėtos šios šalys neatsitiktinai – mat Estijos, Latvijos ir Lietuvos dainų švenčių tradiciją UNESCO paskelbė žmonijos žodinio ir nematerialaus kultūros paveldo šedevru. Įdomu, kad Lietuvos dainų šventės savo dvasia prilygsta senosioms Graikijos olimpinėms žaidynėms.

Koncerto „Pavasarinis žaismas“ iniciatoriai – Kauno švietimo inovacijų centras ir Kauno miesto muzikos mokyklų mokytojų metodinis būrelis.

Prasmingai ir nuoširdžiai susirinkusiuosius į koncertą pasveikino Kauno 1-osios muzikos mokyklos jungtinis Etninės muzikos ansamblis (mokytojai: Ramunė Giedrė Pečiulienė, Laima Stasė Proškutė, Rasa Vanda Šukienė, Birutė Nemčinskienė, Irena Vaitkevičiūtė, Algirdas Kasperavičius) bei „Vyturio“ gimnazijos Muzikos skyriaus Bandonijų trio, paruoštas mokytojo A. Kasperavičiaus. Žiūrovų simpatijas pelnė Kauno sakralinės muzikos mokyklos vokalistė Elzė Slapcinskaitė (mokytoja Jurgita Žilinskaitė, akompaniatorė Dalia Krunglevičienė), bei Kauno Miko Petrausko scenos menų mokyklos auklėtinė Ema Pusvaškytė (violončele pritariant Godai Šniepytei; mokytojos Irena Andriuščenkienė, Regina Bobinienė), dainuodamos gimtu žodžiu ir gaida. Tautinį susiklausymą simboliškai perteikė Kauno berniukų chorinio dainavimo mokyklos „Varpelis“ 2 klasės berniukų ansamblis (mokytoja Gražina Sauspreikšaitienė, koncertmeisterė Roberta Daugėlaitė), Kauno Aleksandro Kačanausko muzikos mokyklos Kanklių ansamblis (mokytoja Asta Jonkutė-Bogdanienė), pianistė Smiltė Sabašinkskaitė (mokytoja Goda Stanionytė) bei Kauno 1-osios muzikos mokyklos smuikininkė Ringailė Ramašauskaitė (mokytoja Kristina Katavičiūtė, akompaniatorė Dalia Jatautaitė).

Maloniai visus stebino Kauno Miko Petrausko scenos menų mokyklos mokytojos Aušros Gakaitės sukurtas „Sodauto“, kurį jautriai padainavo Patricija Kelmonaitė (mokytoja Irena Andriuščenkienė, akompaniatorė – dainos autorė A. Gakaitė). Ne veltui originalūs, talentingi kūrėjai visada buvo aukštinami. Ir ne veltui į šį koncertą integruotas Kauno miesto muzikos mokyklų antrojo mokinių kūrybos konkurso rezultatų skelbimas ir kuriančių mokinių apdovanojimas (konkursą organizuoja Kauno švietimo inovacijų centras, Kauno 1-oji muzikos mokykla ir Kauno muzikos mokyklų mokytojų metodinis būrelis). Beje, visi jaunieji kūrėjai buriasi Kauno 1-ojoje muzikos mokykloje! Tai Aurimas Vorobjovas, Rugilė Diržiūtė (pasidalinę pirmąja vieta) ir Liepa Valantytė (antroji vieta) – nugalėję už sukurtą muziką pateiktam vaizdo įrašui bei Rytis Simanavičius (trečioji vieta) – vienintelis prizininkas už paruoštą garso takelį iš 3 skirtingų klasikinės muzikos temų (mokinius paruošė Eglė Valantinienė). Nuščiuvę klausytojai gėrėjosi Rugilės Diržiūtės dinamiška kompozicija.

Gal tai ir buvo viso koncerto kulminacija? Dabar sunku nuspręsti, nes dėkinga publika ir toliau plojo, pati tapdama atlikėja, išpildanti Steve Reiche „Aplodismentų muziką“. Tai drąsus koncerto vedėjos Eglės Valantinienės eksperimentas – vitališkų ir tuo pačiu organizuotų plojimų kibirkščiavimas. Ir jis pavyko! Džiugu, kad jį įgyvendinti padėjo mušamųjų instrumentų klasės mokytojas Artūras Macas su savo mokiniais. Įsiaudrinusi publika entuziastingai sutiko mėgiamą Kauno 1-osios muzikos mokyklos Pučiamųjų instrumentų orkestrą (Artūras Vrublevskis, Agnė Sipavičienė), kuris pakylėtai baigė koncertą „Pavasarinis žaismas“.

Štai kokį atsiliepimą apie koncertą „Pavasarinis žaismas“ atsiuntė Kauno 1-osios muzikos mokyklos 7 klasės mokinė Mėta Kavaliauskaitė: „Šis koncertas buvo nuostabus ir paliko visiems didelį įspūdį. Tai yra puikus būdas paskatinti vaikus mokytis muzikos, siekti jos aukštumų. Manau, kad tokie koncertai padeda ugdyti muziką vaikų širdyse ir priminti visiems, kokia daininga ir muzikali šalis yra Lietuva“.

 

Kauno muzikos mokyklų mokytojų metodikos būrelio pirmininkė, mokytoja ekspertė Eglė Valantinienė