Praktiškai išbandėme vieną iš streso valdymo būdų

2024 m. sausio 30 d., 13:23

Sausio 25 d. vyko metodinis renginys „EBRU tapyba – (kaip) emocinės ir fizinės sveikatos atstatymo metodas“, kurį organizavo Kauno miesto mokyklų bibliotekininkų metodinis būrelis ir Kauno švietimo inovacijų centras. Mokymus visuomeniniais pagrindais pravedė dailininkė Rasina Druseikė.

Bibliotekininkai, mokytojai bendrauja ir bendradarbiauja su skirtingus požiūrius turinčiais žmonėmis. Dėl didelio psichologinio darbo krūvio ir nuolatinės įtampos ištinka emocinis pervargimas. Todėl šiam renginiui buvo pasirinktas išbandyti vienas iš streso valdymo būdų – EBRU tapyba, jau plačiai pasaulyje įsitvirtinusi kaip meninės terapijos metodas, padedantis efektyviai perkeisti ir atstatyti žmogaus vidinę emocinę būklę, mažinantis stresą ir įtampą. Ebru menas skatina kūrybiškumą ir saviraišką, taigi, piešimas ant vandens paviršiaus suteikė mums galimybę sukurti unikalius ir abstrakčius dizainus, kurie atspindėjo mūsų mintis ir emocijas. Kurdamos jautėme ramybę, malonumą ir atsipalaidavimą.

Grupinės Ebru meno sesijos sudaro sąlygas socialinio bendravimo ir komunikacijos stiprinimui. Dalyvavimas šioje veikloje leido dalintis savo kūrybiniais atradimais su kolegomis ir suburti mus.

Reguliariai praktikuojamas šis tapymo metodas padeda tapti dėmesingesniais, ištvermingesniais, palengvinti nerimo simptomus, sustiprinti tarpusavio ryšius. Ebru meno praktika yra unikalus ir įvairialypis metodas, turintis teigiamą poveikį emocinės sveikatos ir gerovės didinimui, tuo pačiu metu skatina kūrybiškumą ir tarpusavio bendravimą, bendradarbiavimą.
Nuoširdžiai dėkojame dailininkei Rasinai Druseikei už supažindinimą su Ebru meno subtilybėmis. Dailininkės profesionalumas ir nuoširdumas įtraukė mus visas. Šiuos užsiėmimus norėtume organizuoti savo darbo aplinkoje.

Violeta Keidošienė, Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos bibliotekininkė