Tokio žydėjimo seniai nebuvo

2024 m. gegužės 6 d., 13:29

Saulėtą gegužės 3-iosios dienos popietę Kauno švietimo inovacijų centro bibliotekoje vyko Kauno trečiojo amžiaus universiteto Dizaino fakulteto „Studijų ratas“ Tapybos grupių darbų parodos „Žydėjimas“ atidarymas. Parodoje  savo širdies ir minčių žydėjimo dalelę, išsiskleidusią ir įamžintą drobėje, eksponuoja 16 dalyvių: Birutė Zemblienė, Dalė Dainauskienė, Dalia Vaitukaitienė, Danutė Armalaitė, Gražina Timlerienė, Ilona Bružaitė, Irma Bartkutė, Janina Čiuplienė, Jonas Kaminskas, Jūratė Vilkauskienė, Laima Sviklienė, Lilija Musteikienė, Loreta Varanienė, Violeta Simanavičienė, Violeta Sutkevičienė, Zita Šamanova. Tapybos darbai eksponuojami iki gegužės 31 d., o renginio metu pasidžiaugėme ir Kauno TAU Dizaino fakulteto „Studijų ratas“  Odos ir papuošalų grupių dalyvių atsineštais papuošalais.

Gera, kad vyresnio amžiaus žmonės prasmingai leidžia laiką, ieško ir randa, atskleidžia savo talentus, slypinčius kažkur giliai giliai…

„Džiaugiuosi pamačiusi visus darbus. Kai kurios dirbote savarankiškai namuose, o mes užsiėmimuose išbandėme įvairias technikas, bandėme „miksuoti“… Nepamirškite  kūrybos vasarą. Gamta geriausia mokytoja – sėskite į pievą ir „išsitaškykite“ – linkėjo menininkė Roma Sarapinaitė.

„Šiandienos paroda atspindi ne tik jūsų individualų talentą bet ir mūsų Dizaino kaip fakulteto bendruomenės vientisumą ir įvairovę. Ši paroda ne tik suteikia galimybę pasidžiaugti jūsų darbais, bet ir skatina mūsų įžvalgas, įkvepia naujas idėjas bei skatina  kultūrinį dialogą. Šie metai ypatingi – taikydami „Studijų rato“ metodiką pasiekėme nuostabių rezultatų. Turime 5 stiprias, aktyvias, kuriančias, savarankiškas, grupes klausytojų. Ypač dėkinga lyderėms, kurios nuveikė nelengvą darbą, organizuodamos šias veiklas ir tai iliustruoja ši paroda. Be jūsų entuziazmo ir tikėjimo tai būtų neįmanoma. Dėkoju kiekvienam, prisidėjusiam prie šios parodos“ – tokius šiltus žodžius klausytojams tarė  Dizaino fakulteto dekanė Jolanta Velykienė.

Tokio žydėjimo / Seniai nebuvo. / Pražydo sodai / Ir dangus. / Papūtus vėjui, / Siaučia žiedlapių / Balta pūga / Ir plaukia / Dangumi / Debesys balti. / Tik tas žydėjimas / Toks trumpas… / Kaip mūsų kelias, / Vedantis žeme… Algis Jakštas „Tokio žydėjimo nebuvo“

Bibliotekininkė Irena Valentukonienė