Poezijos ir muzikos šventė „Po rudenėjančiu dangum“

2022 m. spalio 17 d., 09:29

Jau 12-tą kartą susibūrėme į tradicinę Kūrybinės raiškos asociacijos „Kauno branduma“ poezijos ir muzikos šventę „Po rudenėjančiu dangum“.

Įžanginį žodį tarė Kauno švietimo inovacijų centro bibliotekininkė Irena Valentukonienė, cituodama Ritos Juškevičiūtės-Mockeliūnienės žodžius iš lyrikos ir esė leidinio „Po balta vidudienio saule“ (2012 m.): „Kas pasakė, kad ruduo – pilkas ir purvinas? Kas pasakė, kad lietus subjauroja dienos veidą? Netiesa. Nebūna negražaus rudenio. Niūraus. Tai mes patys jam tokius vardus sugalvojam. O jis žiūri į mus lietaus išmerktom akim, paspiria po kojom šalnos apskrebintą klevo lapą ir šypsosi. Atlaidžiai. Tyliai. Vylingai. Liūdnai…“

Etnografinis ansamblis „Sūduva“, vadovaujamas Teresėlės Varnagirienės, renginį tęsė daina: „Ak rudenėli, / iš kur tu ėmei tuos dažus? / Jei išvijai vasarėlę, / būk saulėtas, giedras, gražus“.

KRA „Kauno branduma“ pirmininkas Vitas Petraitis pasveikino susirinkusius šventės dalyvius, linkėdamas kūrybinės sėkmės ir rudeninės brandos: „Žmogaus gyvenimo ruduo yra ypatingas laikotarpis. Tai metas, kai rimsta gyvenimo tempas ir galime daugiau laiko skirti sau, savo vidiniam pasauliui, ramiems apmąstymams“.

„Tarp gamtos ir žmogaus yra stiprus ryšys. Ruduo – tai derliaus nuėmimo metas, vainikuojantis pavasario ir vasaros darbus. Sunoko ir mūsų, poetų ir rašytojų, darbo vaisiai. Mes skiname naują knygų derlių, o gamta, tarsi tai švęsdama, nusidažo aukso spalva“ – metaforiškai reziumavo KRA „Kauno branduma“ vicepirmininkė Virginija Ruškienė.

Ruduo – tai nuostabus metų laikas, kai derliaus džiaugsmai, besidraikantys voratinkliai ir skleidžiamas gamtos spalvų grožis žadina kūrybiškumą. Tai metas, kai pasitelkus savo kūrybinę galią, rašome brandžiausius eilėraščius, sukuriame žavingiausias rudenines puokštes ar nutapome spalvingus dailės kūrinius.

KRA „Kauno branduma“ poetai skaitė savo kūrybos eiles, intarpuose skambėjo etnografinio ansamblio „Sūduva“ atliekamos dainos.

Ši šventė, lyg skaistus saulės spindulėlis po rudenėjančiu skliautu, savo šviesa ir šiluma užliejo rudenišką popietę ir užpildė renginio dalyvių širdis.

 

Bibliotekininkė Irena Valentukonienė

KRA „Kauno branduma“ vicepirmininkė Virginija Ruškienė