Opolės delegacijos vizitas Kauno mieste, pristatant tarptautinę socialinio ugdymo programą „Dvikalbė ateitis“

2023 m. balandžio 20 d., 07:13

Balandžio 19 dieną Kauno švietimo inovacijų centre vyko konferencija „Visuotinė dvikalbystės programa, įgyvendinimo galimybės“, kurioje atstovai iš Lenkijos (Opolės) ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo įstaigų vadovams ir mokytojams pristatė tarptautinę socialinio ugdymo programą „Dvikalbė ateitis“ (angl. „Bilingual Future“), kurios tikslas – skatinti informuotumą apie dvikalbystės naudą ir diegti veiksmingą dvikalbio ugdymo sistemą pasauliniu mastu.

Konferencijos metu programos nacionalinis koordinatorius konferencijos dalyviams pristatė tarptautinės socialinio ugdymo programos „Dvikalbiai vaikai“ idėją, pasidalijo veiklos su mokiniais Lenkijos vaikų darželyje pavyzdžiais. Programos metodikos ir mokymų direktorė pristatė programos „Dvikalbiai vaikai“ metodiką, o ES projektų įgyvendinimo ekspertas pasidalijo programos „Dvikalbiai vaikai“ įgyvendinimo galimybėmis iš ES lėšų.

Svečiai iš Lenkijos taip pat turėjo galimybę pristatyti, aptarti ir pasidalinti patirtimi apie dvikalbystės programą su Kauno švietimo inovacijų centro direktore Rasa Bortkevičiene ir Kauno miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausiuoju specialistu Edvardu Starkumi. Susitikimo metu aptartos tarptautinės socialinės ugdymo programos „Dvikalbiai vaikai“ įgyvendinimo galimybės Lietuvos švietimo įstaigose, programos ateities perspektyvos.

Nuoširdžiai dėkojame atstovams iš Lenkijos už dalijimąsi vertinga patirtimi, o konferencijos dalyviams už naujų idėjų paiešką.