Nebepiešiančių flomasterių SUPER galios

2022 m. liepos 7 d., 12:20

Vasara – tai spalvos, veiksmas, gera nuotaika ir vaikų klegesys. Viso to pirmadienį prisipildė Kauno švietimo inovacijų centras, kur vyko iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ renginys „Flomasterių džiazas“.
Šias edukacines dirbtuves VšĮ „Juventa“ Vaikų dienos centro Lietuvos ir Ukrainos mokiniams vedė antrinio daiktų panaudojimo entuziastė, studijos „Denim Diaries“ vadovė Milda Paukštė. Smagu, kad į kūrybos procesą įsijungė ir daugiau atostogaujančių vaikų.
Dvi dešimtys mokinių ėmėsi iššūkio nebepiešiančius flomasterius paversti vėl naudingais: atrinko pagamintus vandens pagrindu, išrūšiavo pagal spalvas, išardė ir išėmė dažų talpyklas. Liko jas sukarpyti, užpilti vandeniu ir nerti į kūrybą.
Naudodami pačių susikurtą flomasterių akvarelę vaikai kiekvienas savaip piešė vasarą.
Dar viena tvarumo pamoka – vietoj balto popieriaus lapo piešiniams naudoti daugkartinę alternatyvą – paprasčiausią lėkštę. Išplovei ir gali piešti iš naujo!
„Flomasterių yra kone kiekvieno vaiko pieštukinėje ir ši piešimo priemonė anksčiau ar vėliau tampa neperdirbama atlieka. Prasminga jai suteikti antrą šansą ir patirti kūrybinį džiaugsmą“, – sakė M. Paukštė.

Bibliotekininkė Irena Valentukonienė