Mokyklų bibliotekininkių viešnagė išmaniojoje spaustuvėje

2023 m. lapkričio 22 d., 10:49

Lapkričio 21 dieną gausus Kauno miesto mokyklų bibliotekininkių būrys susirinko į metodinį renginį „Knygos kelias“, vykusį UAB „Vitae Litera“. Ši bendrovė – tai išmanioji spaustuvė „TUKa“. Pasak bendrovės komercijos vadovo Vidmanto Labašausko ši spaustuvė – vienintelė su tokia skaitmeninės spaudos įranga Rytų Europoje.

Gamybos administratorė Inga Gatulienė spaustuvės pristatymą pradėjo intriguojančiu istoriniu faktu apie šią vietą. Pasirodo, spaustuvė įsikūrusi vieno pirmųjų Lietuvos kino teatrų „Hollywood“ patalpose. Kino teatras šiame pastate veikė maždaug nuo 1932 m. Čia iki šių dienų išliko autentiškas langelis, per kurį buvo rodomi filmai. Dabar pro langelį žvelgiama į spaudos įrenginius. Nustojus dirbti kino teatrui „Hollywood“, čia kurį laiką veikė kino mechanikų mokykla, o šiuo metu pastate yra daugybė įmonių.

Šioje spaustuvėje yra galimybė atsispausdinti ir vieną knygą, nustatyto privalomo tiražo nėra. Neretai nauji autoriai užsako vos 20 vnt., o juos išpirkus paprašo jau kelių šimtų vienetų. Pati įmonė koncentruojasi į 50–300 vnt. tiražus.

Inga išsamiai supažindino su knygos gamybos procesais: knygų lapų ir viršelių spausdinimu,  siuvimo, viršelių klijavimo bei pjaustymo etapais. Bibliotekininkės turėjo galimybę pamatyti visus gamybos įrenginius, jų atliekamas funkcijas ir pačios knygos gimimą.

Renginio pabaigoje stebint bibliotekininkėms buvo atspausdintos knygelės su mokyklų ir jų bibliotekų nuotraukomis.

Džiaugiamės Kauno miesto mokyklų bibliotekininkų metodinio būrelio ir Kauno švietimo inovacijų centro suorganizuotu Suaugusiųjų mokymosi savaitės „Mokymosi tinklai“ renginiu. Dėkojame UAB „Vitae Litera“ vadovams už malonų priėmimą – gamybos administratorei Ingai Gatulienei – „kelionę“ knygos kūrimo keliu. Sugrįšime čia su mokiniais – tai naudinga ir įdomi ekskursija – susipažinimas kaip gimsta knyga išmaniojoje spaustuvėje.

(Straipsnyje panaudota medžiaga iš interneto)

Daiva Jokūbaitienė, Kauno „Aušros“ gimnazijos bibliotekininkė