Metodinė valanda „Šiuolaikiška KTU biblioteka – atvira pasaulinė platforma“

2023 m. kovo 27 d., 14:08

Kauno bendrojo ugdymo mokyklų bibliotekininkės kovo 23 dieną lankėsi prieš metus duris atvėrusioje Kauno technologijos universiteto (KTU) bibliotekoje. Tai viena šiuolaikiškiausių darbui ir mokymuisi skirtų erdvių ne tik Kaune, bet ir visoje Lietuvoje. Biblioteka yra atvira ne tik akademinei bendruomenei, bet ir miestiečiams, pramonės įmonių specialistams, verslininkams. Skaitytojų aptarnavimo grupės vadovė Rasa Dovidonytė papasakojo apie prieš metus įvykusią renovaciją: bibliotekos erdvės praplėstos iki 2,4 tūkst. kv. metrų, atsirado transformuojamų patalpų, kuriose gali dirbti įvairūs kiekiai studentų arba kitų bibliotekos lankytojų, dizaine parinktos raminančios pastelinės spalvos ir tiek patalpų, tiek knygų rezervavimui sukurta speciali sistema. Lankytojams siūloma individualios, tylaus mokymosi, pristatymų, grupinio darbo erdvės. Biblioteka dirba prailgintomis nakties valandomis, įrengta virtuvėlė ir kavinė.

Pasivaikščiojimo po erdves metu pamatėme ne vieną įdomybę – tai dirbtinio intelekto sukurtas paveikslas, amfiteatras, kuris yra bene populiariausia atnaujintos bibliotekos erdvė (naudojama įvairiems susitikimams, knygų pristatymams ir kt.) bei vadovėlių fondas, turintis specifinį žymėjimą. Biblioteka ir jos ištekliais gali naudotis visi kauniečiai, erdvės yra pilnai pritaikytos neįgaliesiems, o bibliotekoje dirba ne tik dalyko bibliotekininkai, bet ir studentai. Didžiąją dalį fondų sudaro elektroniniai ištekliai, kuriems skiriama 5 mln. eurų per metus,70–80 % visų leidinių yra anglų kalba. Viskas komplektuojama pagal dėstytojų užsakymus. Biblioteka – ne tik knygos, elektroniniai ištekliai, skaitykla. Tai ir jos lankytojai, norintys įgyti žinių ar dalintis jomis su kitais, kurti, turiningai praleisti laiką. Tad bibliotekos darbuotojų užduotis – padėti lankytojams gauti jiems reikalingus šaltinius ir kurti aplinką, kuri padėtų, skatintų ir įgalintų mokymosi ir žinių mainų procesus. Stengiamasi prisitaikyti prie nuolat kintančių aplinkos sąlygų, atsižvelgiant į lankytojų poreikius, nustatomas bibliotekos darbo laikas.

Išvykome iš KTU Studentų miestelio su šypsenomis ir naujomis idėjomis, kaip savas erdves pamėginti prisitaikyti naujai, planuodamos sugrįžti į KTU biblioteką su mokiniais.

Renginį inicijavo Kauno miesto mokyklų bibliotekininkų metodinis būrelis ir Kauno švietimo inovacijų centras.

 

Viktorija Grimaševskytė, Kauno Petrašiūnų progimnazijos bibliotekininkė
Irena Valentukonienė, Kauno švietimo inovacijų centro bibliotekininkė