Mes patys kuriame teatrą

2022 m. rugpjūčio 4 d., 14:50

Rugpjūčio 2-ą dieną Kauno švietimo inovacijų centro erdvėse aidėjo nerūpestingas šurmulys – į iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ renginį sugužėjo Vaikų dienos centrų mokiniai.

Edukacinius užsiėmimus „Žaidžiame teatrą“ vedė Kauno Vinco Kudirkos progimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė, lėlių teatro vadovė, poetė Aurika Navickienė. Ji papasakojo vaikams, kaip galima patiems pasigaminti lėles, kaip susikurti lėlių teatrą. Vaikai atidžiai klausė, vėliau bandė vaidinti su pirštininėmis lėlėmis. Visi kartu kūrė pasaką, gamino popierines lėles ir mokėsi vaidinti. Noriai spalvino, kirpo, klijavo… Gera matyti kaip draugiškai, padėdami vieni kitiems dirbo! Pradžioje kiek nedrąsiai vaikai mėgino prabilti savo veikėjo balsu, mokėsi klausti ir atsakyti. Kelios mergaitės ypač  išraiškingai sekė pasaką ir vaidino. Vaikai greitai pajuto džiaugsmą, šypsojosi, visi norėjo dalyvauti vaidinime. Iškilus kalbos barjerui į pagalbą skubėjo socialinio darbuotojo padėjėjas Romanas (bendravome lietuvių, ukrainiečių, rusų kalbomis).

Susitikimas baigėsi. Nešini savo pasigamintomis lėlėmis-personažais, spindinčiais veidais, pilni emocijų, mokiniai iškeliavo žadėdami namuose kurti savo teatrą. Smagu, kad galėjome sušildyti ir dovanoti džiaugsmą ne tik mūsų, bet ir ukrainiečių vaikams.

 

Bibliotekininkė Irena Valentukonienė