Literatūrinė-muzikinė kompozicija „Rudenėjančiais pėdsakais…“

2023 m. rugsėjo 27 d., 11:46

Nenoriai vasara šiemet užleidžia savo vietą rudenėliui… Karštos dienos, šiltas vėjas, daugybė spalvų ir garsų. Bet… kai pamatai raustantį klevą ar auksu pasipuošusį beržą, supranti, kad visgi ruduo jau žengia mūsų gimtinės takais.

Atsisveikinti su vasara ir atverti duris rudeniui, paklausyti poezijos žodžių ir puikių gitaros melodijų poezijos bičiuliai buvo pakviesti į Kauno Švietimo inovacijų centre organizuotą renginį „Rudenėjančiais pėdsakais“. Poetės, pedagogės Aurika Navickienė (Kauno Vinco Kudirkos progimnazija), Vilija Dobrovolskienė (Elektrėnų literatų klubo „Strėva“ pirmininkė) ir Regina Palevičienė-Karilė (Nacionalinė Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykla) pristatė savo naujausią kūrybą, gimusią palydint vasarą ir neriant į rudens grožybes. Renginį pradėjusi centro bibliotekininkė Irena Valentukonienė pasveikino visus renginio dalyvius, pristatė poetes ir bardą, poetą, vertėją Aleksandrą Ravve.

Nuskambėjus nuostabioms gitaros melodijoms, rudenišką savo kūrybą skaitė renginio organizatorių Karilės, Vilijos ir Aurikos draugai Danutė Blėkienė, Aušrelė Jovarauskienė,  Jūratė Stankevičienė, Rolanda Rakutienė, Gintaras Karlauskas, Pranas Jurkonis, naujasis Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos narys Šarūnas Sejūnas, Rusnė Kulevičiūtė – jauna kūrėja iš Elektrėnų literatų klubo „Strėva“, vertėja Nadiežda Zajančiauskienė iš Vilniaus.

Atsakydamos į klausimą, kas yra ruduo, visos trys poetės pabrėžė, kad tai įvairiausių emocijų kupinas metas. Kūrėjos perskaitė daug emocingų eilių apie įvairiausius rudeniškus išgyvenimus, susijusius su kasdienybe ir šventėmis, su taurais jausmais…

Renginio dalyviams organizatorės pasiūlė dalyvauti akimirksnio konkurse ir sukurti trumpą rudenišką eilėraštį. Net 16 kūrėjų parašė vaizdingus ketureilius, kurie buvo vienas už kitą spalvingesni, prasmingesni. Akimirksnio konkurso laureatais tapo Jaunius Kulnys, Danutė Blėkienė ir Aldona Jankauskienė. Laureatai, perskaitę savo kūrinukus, buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis.

Po konkurso vėl klausėmės Aleksandro Ravve dainų, Vilijos, Aurikos ir Karilės eilių. Šį kartą poetės pasirinko paskaityti šmaikštesnių eilių apie rudenį, apie žmonių tarpusavio santykius, apie gamtą, keliones, meilę. Eilėmis beldėsi ruduo į mūsų širdis ir jausmus, o pabaigoje nuskambėjo baigiamieji renginio akordai:

Rikiuosis dienos, ryškios ir spalvingos.
Lietaus lašai ir saulė džiugins mus kasdien.
Ir eisim švęsti rudenio aistrų kasdienių…
Ir eisim palydėt rudens žvaigždžių.

Rusnė Kulevičiūtė, Elektrėnų literatų klubo „Strėva“ narė