Gegužės 25 d. bibliotekoje vyko Lietuvos sveikatos mokslų universiteto lektorės dr. Zojos Miknienės autorinių darbų parodos „Žvilgsnis kitu kampu“ pristatymas.
„Ši diena – nuostabiausia mano gyvenime. Tai pati geriausia dovana man, šeimai, draugams, pažįstamiems, kolegoms. Esu labai dėkinga bibliotekininkei Irenai Valentukonienei ir džiaugiuosi, kad šioje bibliotekoje turėjau galimybę pristatyti pirmąją autorinę piešinių parodą“ – kalbėjo Z. Miknienė, supažindindama su kiekvieno paveikslo atsiradimo istorija. Taip pat trumpai papasakojo apie save: „Eiles pradėjau kurti dar mokykloje, bet prieš 8 metus jos susijungė su muzika ir tapo autorinėmis dainomis. Tapydavau aliejiniais dažais ir guašu, pieštukais. Man patinka pažinti pasaulį ir mane supančius žmones, gamtą, gyvūnus. Dažnai jie tampa mano kūrybos dalimi eilėraščiuose, dainose, paveiksluose….“
Pasigirdo gitaros skambesys ir visų širdis suvirpino, pripildė džiugesio poetės, autorinės dainų atlikėjos Z. Miknienės daina „ Žmonės“: „Gyvenime pro šalį eina žmonės. / Vieni su šypsena praeina pro Tave, / Kiti įkrito, / tarsi žvejas auką / Pasiglemžia ir traukia prie savęs“.
Zoja M. skaitė savo kūrybos eilėraščius: „Gyvenimas“, „Nesakyk, man tas pats“, „Jaunystės jazminas“, „Laikas“, „Žodžio galia“, o intarpuose skambėjo gitara atliekamos dainos lietuvių ir rusų kalbomis: „Angelai“ – „Aš tikiu, kad žemėje yra Žmonėmis pavirtę angelai…“, „Jis visada ateina tyliai“, „Namai“.
Užburiantys smuiko garsai pripildė bibliotekos skliautus – tai Kristinos Katavičiūtės, Kauno 1-osios muzikos mokyklos smuiko mokytojos ekspertės, atliekamos melodijos: Ž. Massne „Meditacija“, A. Elgar „Meilės pasveikinimas“, P. Čaikovskio „Saldi svajonė“.
Popietės dalyviai išgirdo atsakymus į daugelį klausimų: – Kuria kalba labiau liejasi eilės ir kokių eilių daugiau? Ar muziką savo eilėms kuriate pati? Nuo kurio paveikslo prasidėjo dailėje virsmas?…
Zoja Miknienė – visur suspėjanti – darbas LSMU Veterinarijos akademijos Stambiųjų gyvūnų klinikoje, šeima, sportas, tapyba, poezija, muzika – taip pat konsultuoja žmones sveikos gyvensenos klausimais. Visiems buvo įdomu išgirsti atsakymą į smuikininkės užduotą klausimą: – Ką patartumėte žmonėms, kurie vis neturi laiko? Kur slypi paslaptis?
Atsakymas iš tiesų buvo įdomus: – „Visi nuveikiame daug darbų, bet svarbu, kaip save programuojame. Būtina darbą atlikti, o dienos pabaigoje pažymėti, ką padarėme, ir pamatysime kiek turime daug laiko. Svarbiausia – noras! Kai nori – gali nuversti kalnus. Štai ir mano susitikimas, paroda su Jumis! Ir – niekada nesakyk –„Man tas pats“.
Susižavėję talentingos, jautrios, visada besišypsančios dr. Zojos Miknienės kūrybiškumu, eilių įvairiapusiškumu, dar ilgai prisiminsime nuostabios menininkės pasakytas mintis: „Mes gimėme tam, kad būti laimingiems. Ir to užtenka. Laimė yra Tavo viduje. Padėk ranką sau ant krūtinės ir pajausi, kaip plaka Tavo širdis. Šioje melodijoje tikrasis grožis! Nusišypsok sau. Tikrasis stebuklas yra tavo gyvenimas!“.
Bibliotekininkė Irena Valentukonienė, Asociacijos ,,Kauno senjorai“ valdybos narė Birutė Zeigienė
Zojos Miknienės paroda „Žvilgsnis kitu kampu“ Kauno švietimo inovacijų centro bibliotekoje vyks iki birželio 30 dienos. Kviečiame apsilankyti!