Dalyvavome iniciatyvoje „Atverk duris vasarai 2023“

2023 m. rugpjūčio 21 d., 15:03

Aštuntus metus vyksta iniciatyva „Atverk duris vasarai“, kurią organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Kauno švietimo inovacijų centras (Centras) kiekvieną vasarą atveria duris Vaikų dienos centrų mokiniams.

Ir keliauja vasaros žingsniais mokiniai į Centro biblioteką turiningai praleisti laiką…

Liepos 18 dieną edukaciją „Muilas, spalva, kvapas“, vedė asociacijos Kauno Šilainių bendruomenės pirmininkė, edukatorė Rima Andriulionienė. Trumpai mokinius supažindinome iš kur ir kada atsirado muilas: muilas – vienas pirmųjų žmonijos chemijos produktų, seniausiam receptui daugiau nei 4500 metų! O Lietuvoje XIX a. geros kokybės muilas dar buvo prabangos prekė…

Pasirinkę norimą formelę, spalvą pradėjome muiliukų gamybą. Bibliotekoje dvelkė malonūs kvapai – gaminius  gardinome eteriniais kvapniaisiais aliejais. Palikę paruoštą gaminį sutvirtėti, susitvarkę darbo stalus, bendravome. Edukatorė Rima pakvietė jungtis į grupeles ir kurti pasaką metaforinių asociatyvinių kortelių „Pasakų magija“ pagalba. Ir pasaka turėjo būti su laiminga pabaiga… Išklausę savo sukurtus pasakojimus, vaikai baigė darbą – atsargiai išlaisvino sustingusius muiliukus iš formelių, pasidžiaugė gautu rezultatu. Ir, džiaugdamiesi puikiai praleista popiete, nešini dovanėlėmis, iškeliavo.

Liepos 24 dieną su VšĮ „Veiklų erdvė“ edukatore Dovile Klimavičiene vaikus pakvietėme į dekupažo dirbtuves „Pasigamink savo puodelį“ jaukiai praleisti laiką ir sukurti dovaną sau ar artimiesiems.

Dekupažo technika puošti įvairius daiktus XII amžiuje pradėjo kinai, vėliau perėmė Rytų Sibiro klajokliai, XVII amžiuje ši technika suklestėjo Europoje. Susipažinę su dekupažo meno istorija, aptarėme rankų darbo dovanų išskirtinumą. Dirbtuvėlėms pasiruošėme puodelį, popierinę servetėlę, specialius klijus, žirklutes, teptuką, ausų krapštukų, dantų krapštukų ir kibome į darbus. Iš popierinės servetėlės iškirpome paveiksliukus, dėliojome po vieną piešinio motyvą norimoje puoduko vietoje, tepėme klijais, išsiliejusius nuvalydami krapštukais… Tai kantrybės ir kruopštumo reikalaujantis užsiėmimas! Sudėję puodukus į krosnelę „kaitintis“, praėjus reikiamam kaitinimo laikui, palikome atvėsti. O mes bendravome – tvarkėme stalus, dalinomės kūrimo įspūdžiais, žaidėme žaidimus. Ir štai, mūsų dekoruoti puodukai baigti – skanios arbatėlės!

Rugpjūčio 2 dieną mokiniai susirinko į edukacinį užsiėmimą „Teatro improvizacijos“ su Kauno Vinco Kudirkos progimnazijos mokytoja metodininke, pradinių klasių lėlių teatro „Linksmučiai“ vadove, poete Aurika Navickiene. Pasirinkome pasaką „Dangus griūva“, pasiskirstėme personažus – kas kuo nori būti ir gaminome karūnas-kaukes. Aktoriais pabūti norėjome visi, o personažų ne tiek daug, tad improvizavome – čia bėgiojo, iš baimės drebėjo po keletą katinėlių, kiškių, lapių, vilkų, meškų.

Pasibaigus vaidinimui klausėmės A. Navickienės eilėraščių iš josios naujausios knygelės „Kas širdelei brangu“, žaidėme lavinamuosius žaidimus.

Centro bibliotekoje vykusių „Atverk duris vasarai 2023“ renginiuose dalyvavo Kauno vaikų dienos centrų mokiniai – lietuviai ir ukrainiečiai. Bendravome lietuvių, ukrainiečių, anglų, rusų kalbomis. Kalbos barjeras kūrybai – ne kliūtis!

Bibliotekininkė Irena Valentukonienė