Antroji Erasmus+ KA1 projekto „Keiskime save šiandien, kad rytojus būtų geresnis. Proekologinių pokyčių SCDN kūrimas“ dalyvių vizito diena

2023 m. rugsėjo 13 d., 13:40

Rugsėjo 12 d. Kelcų Švento Kryžiaus mokytojų tobulinimosi centro mokytojos-konsultantės Aleksandra Potocka-Kuc ir Marzanna Kostecka-Biskupska lankėsi Kauno marių regioniniame parke. Lankytojų centro administratorius Evaldas Makrickas supažindino viešnias su Kauno marių regioninio parko gamtos ir kultūros vertybėmis, išskirtine Kauno marių regioninio parko verte, Nemuno slėnio istorija, legendomis, lankomais parko objektais. Pristatė Gamtos mokyklą, įkurtą 2001 m. Norvegijos gamtos mokyklų pavyzdžiu. Pasak E. Makricko, ekologinis švietimas – viena iš regioninio parko prioritetinių veiklos krypčių. Siekiama, kad auganti karta nenutoltų nuo gamtos, suprastų ir išmoktų vertinti ją bei joje vykstančius reiškinius, domėtųsi savo aplinka ir kultūra. Gamta – puikus mokymosi ir kūrybos laukas, erdvė augti ir tobulėti.

Antradienio popietę viešnios lankėsi Kauno Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijoje. Direktorė Rita Mikalauskienė kartu su gimnazijos komanda pristatė gimnazijos išskirtinumą – ekologinį ugdymą, kuris integruojamas į formaliojo, neformaliojo bei projektines veiklas. Gimnazija itin aktyviai dalyvauja įvairiose ekologinio ugdymo iniciatyvose, yra ENO, ekologinių mokyklų tinklo narė, darnaus vystymosi programos „Darni mokykla“ auksinio sertifikato savininkė. Viešnios su gimnazijos direktore ir komanda aptarė savo veiklos panašumus bei išskirtinumą, pasidalino vertingąja patirtimi.

Dėkojame Kauno marių regioninio parko lankytojų centrui ir Kauno Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos vadovams už šiltą priėmimą ir vertingąją patirtį ekologinio ugdymo srityje.

Šis vizitas – Kauno švietimo inovacijų centro ir Kelcų Švento Kryžiaus mokytojų tobulinimosi centro įgyvendinamo Erasmus+ KA1 projekto „Keiskime save šiandien, kad rytojus būtų geresnis. Proekologinių pokyčių SCDN kūrimas“ programos dalis.

Kauno švietimo inovacijų centro informacija