Valjadolido mokytojų vizitas Kauno mieste

2023 m. birželio 14 d., 15:37

Birželio 5–8 dienomis Kauno mieste svečiavosi suaugusiųjų profesinės mokyklos CEPA Bernal Díaz del Castillo (de Medina del Campo, Valladolid) anglų kalbos ir matematikos mokytojai. Kauno švietimo inovacijų centre dalyviai susipažino su Centro vykdoma veikla, projektais, diskutavo apie Ispanijos ir Lietuvos suaugusiųjų švietimo panašumus ir skirtumus, dalijosi vertinga tarptautine patirtimi.

Lankantis Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre svečiams buvo pristatytas itin platus mokymosi specialybių pasirinkimas profesinį mokymąsi pasirinkusiems mokiniams bei kitiems suaugusiesiems. Svečiai pasidžiaugė itin geromis fizinėmis sąlygomis besimokantiesiems, profesionalumu ir lyderyste.

Atvykę mokytojai taip pat susipažino ir su Kauno senamiesčiu, miesto išskirtiniais objektais, architektūra dalyvaudami Kauno švietimo inovacijų centro suorganizuotoje ekskursijoje „Kauno senamiesčio pažinimas“.

Birželio 6 d. drauge su Ispanijos mokytojais iš Valjadolido apsilankėme Kauno suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre. Direktorius dr. Tomas Lagūnavičius pasidalino suaugusiųjų mokymo patirtimi, jų motyvavimu mokytis ir tęsti mokymąsi, itin palankiomis sąlygomis mokytis suaugusiesiems gyvenantiems net užsienyje. Vizito dalyviams buvo pademonstruota postkognityvinio mokymo pamoka. Šis mokymo būdas itin padeda įsiminti informaciją mokiniams, patiriantiems mokymosi sunkumų.

Turėjome galimybę apsilankyti ir Kauno informacinių technologijų mokykloje. Mokyklos bendruomenė nuoširdžiai sutiko svečius iš Ispanijos ir pristatė mokyklos veiklą bei siūlomas specialybes suaugusiesiems. Mokytojai aktyviai dalijosi savo žiniomis ir patirtimi apie fotografiją, multimediją, programavimą, taip pat pademonstravo ir kūrybinius projektus. Kauno informacinių technologijų mokykla svečiams parodė modernias technologijas ir laboratorijas, kuriose mokiniai mokosi praktinių įgūdžių. Apsilankymas Kauno informacinių technologijų mokykloje buvo įkvepiantis ir labai įdomus. Mokyklos bendruomenė demonstravo profesionalumą, aukštas ambicijas ir didelį norą ugdyti talentingus IT specialistus.

Birželio 7 dieną lankėmės Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centre bei Kauno taikomosios dailės mokykloje. Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centre susipažinome su mokyklos veikla bei mokyklos vykdomais projektais, diskutavome suaugusiųjų profesinio mokymo klausimais,  aplankėme įvairias mokyklos patalpas, kuriose mokiniai įgyja praktinių įgūdžių kulinarijos ir prekybos srityse. Taip pat pamatėme mokinių padarytus darbus, kurie atspindėjo mokinių kūrybiškumą ir profesionalumą. Diskutavome su mokyklos bendruomene apie suaugusiųjų profesinio švietimo sistemą Ispanijoje ir Lietuvoje, keitėmės patirtimi ir idėjomis.

Kauno taikomosios dailės mokykloje taip pat mokyklos bendruomenė pasidalijo vertinga patirtimi apie mokyklos veiklą, projektų vykdymą, siūlomas specialybes ir galimybes mokykloje. Turėjome galimybę pamatyti daugybę kūrybiškų ir įkvepiančių mokinių darbų įvairiose dailės srityse. Diskusijose su mokytojais aptarėme suaugusiųjų profesinio švietimo aspektus abiejose šalyse, išsiaiškinome skirtumus bei panašumus.

Birželio 8 dieną vykome į Kauno technologijų mokymo centrą, kuriame Ispanijos mokytojams buvo pristatytos Centro mokymosi galimybės, supažindinta su profesijomis, mokymo baze, pasidalinta tarptautine patirtimi, vykdomais projektais. Kartu su Centro bendruomene svečiai diskutavo suaugusiųjų švietimo sistemos klausimais, kėlėme klausimą, kaip skatinti nuolatinį visuomenės poreikį mokymuisi visą gyvenimą, kuriant lanksčią sistemą, užtikrinančią mokymo kokybę.

Vizito Lietuvoje metu mokytojai iš Ispanijos turėjo galimybę susipažinti su Lietuvos švietimo sistemos veikimu, mokinių darbais bei pasidalinti savo patirtimi. Toks tarptautinis bendradarbiavimas skatina pažinimą, kultūrinį keitimąsi ir profesinio švietimo plėtrą.

Nuoširdžiai dėkojame mokykloms už bendradarbiavimą ir dalinimąsi vertinga švietimo patirtimi tarptautiniu mastu.

 

Gabija Lapinskaitė, Kauno švietimo inovacijų centro metodininkė