Tarptautinis susitikimas-diskusija „Pažinkime vienas kitą geriau“

2022 m. gruodžio 14 d., 13:56

2022 m. gruodžio 8 dieną Kauno švietimo inovacijų centre vyko tarptautinis Lietuvos ir Lenkijos senjorų nuotoliniu būdu organizuotas susitikimas-diskusija „Pažinkime vienas kitą geriau“. Erasmus+ projektą „Senjorai įveikia barjerus“ koordinuoja organizacija ATEna iš Kielco (Lenkija).

Susitikimą-diskusiją vedė direktorės pavaduotoja Ginta Tarankienė, jai talkino bibliotekininkė Irena Valentukonienė ir metodininkė Diana Bulanovienė. Lenkijos Kelco senjorams vertėjavo Slawomir Sobocki. Susitikimo metu senjorai pristatė savo veiklas, pomėgius, aptarė pasiruošimą artėjančioms Kalėdoms, pasidalino kūrybinėmis idėjomis, plačiau supažindino su savo šalies kultūra, tradicijomis ir papročiais. Buvo ieškoma bendrų kultūros elementų, papročių sąsajų, pasidžiaugta tautų draugyste ir bendryste.

Lenkų senjorai prisistatė: Marija, Janina, Jadvyga, Gražina – vien šių lenkiškų asmenvardžių panašumas su Lietuvoje populiariais vardais rodė, kad abi tautos turi bendrų sąsajų. Viena dalyvė buvo atvykusi iš karo siaubiamos Ukrainos. Senjorai siuntė nuoširdžius sveikinimus, linkėdama taikos, adventinės ramybės ir sveikatos.

Lietuvos senjorams atstovavo: „Kauno brandumos“ pirmininkas Vitas Petraitis, Kultūros, meno ir mokslo asociacijos „Kūrėjų menė“ pirmininkė Virginija Ruškienė, Kauno Trečiojo amžiaus universiteto narės Staselė Sipavičienė, Danutė Sklenienė ir Violeta Veličkienė, Kauno senjorų klubo valdybos narė Birutė Zeigienė, Kauno Šilainių bendruomenės centro pirmininkė Rima Andriulionienė, Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos narė Julija Augustauskienė. Dalyvės pasakojo apie savo veiklas: organizuojamus poezijos ir muzikos renginius, dailės parodas, pažintines keliones, edukacines pamokėles, leidžiamas knygas, sveikatinimosi paskaitas. Vitas Petraitis su Lenkijos senjorais bendravo lenkų kalba ir tai įnešė šilumos bei jaukumo, apgaubė visus bičiulystės aura.

Projektu „Senjorai įveikia barjerus“ siekiama sukurti tarptautinį senjorų bendradarbiavimą, suteikti galimybę pristatyti Lietuvos ir Lenkijos šalių įvairovę, bendrus kultūros elementus ir senjorų gyvenimo būdą, skatinti kultūrinę bei socialinę įvairovę suaugusiųjų švietime.

 

Straipsnio ir nuotraukų autorė Virginija Ruškienė