Tarpdalykinis projektas „Medžio pasas“

2021 m. lapkričio 12 d., 14:41

Spalio mėnesį Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos Pradinė mokykla (LSMUG pradinė mokykla) ir Kauno švietimo inovacijų centras pakvietė šalies mokyklas dalyvauti respublikiniame tarpdalykiniame projekte „Medžio pasas“, kurio tikslas buvo suburti pradinio ugdymo mokytojus dalintis gerąja patirtimi bei sukurti mokomąją priemonę gamtamokslinio ugdymo (pasaulio pažinimo) pamokoms ar kabinetui, kurią galima naudoti įvairiose ugdomose veiklose su mokiniais.

Projektas skatino vaikus domėtis dendrologija ir susipažinti su sumedėjusių augalų įvairove, jų rūšių būdingais skiriamaisiais bruožais, kurie naudojami rūšies atpažinimui. Praplėtė mokinių botanines žinias ne tik lietuvių, bet ir anglų (pagal galimybes moksliniais lotynų kalbos pavadinimais) kalbomis. Skatinto mokinius tyrinėti gamtą paprastomis priemonėmis ir sudėtingesniais prietaisais (padidinamuoju stiklu, mikroskopu, planšetiniais kompiuteriais ir pan.).

Projekte sėkmingai dalyvavo ne tik LSMUG pradinės mokyklos mokiniai, bet ir Šakių rajono Kriūkų mokyklos – daugiafunkcio centro, būrelio „Jaunieji tyrėjai“ mokiniai Benas Laucys, Gabrielė Balčiūnaitė su vadove Virginija Akulienė. Taip pat Vilkaviškio r. Pilviškių „Santakos“gimnazijos 4 a klasės mokiniai, vadovaujami mokytojos Rūtos Bakūnienės.

Projekto sėkmę iliustruoja atsiųstos kiekvienos mokyklos skaidrės ir nuotraukų gausa. Kviečiame mokytojus susipažinti su sukurtomis mokomosiomis priemonėmis.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos

Pradinės mokyklos vyresnioji mokytoja Virginija Ugianskienė

Medžio pasas Šakių rajono Kriūkų mokyklos – daugiafunkcio centrasMedžio pasas LSMUG pradinė mokykla


Medžio pasas Vilkaviškio r. Pilviškių „Santakos“gimnazija