Suaugusiųjų mokymosi savaitė „Mokymosi tinklai“ Kauno švietimo inovacijų centre

2023 m. lapkričio 28 d., 10:36

Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija jau 24-ąjį kartą pakvietė suaugusiųjų švietimo įstaigas rengti suaugusiųjų mokymosi savaitę. Lapkričio 17-ą dieną Klaipėdoje nunertas mokymosi tinklas nusidriekė per visą Lietuvą.

Kauno švietimo inovacijų centras (Centras) ir šiais metais atsiliepė į kvietimą – organizavo Suaugusiųjų mokymosi savaitės „Mokymosi tinklai“ renginius.

 

Metodinė valanda „Knygos kelias“

Pirmasis savaitės renginys vyko lapkričio 21-ą dieną. Kauno miesto mokyklų bibliotekininkes pakvietėme į UAB „Vitae Litera“ „pasivaikščioti knygos keliu“, susipažinti su išmaniąja spaustuve „TUKa“ – vienintele su tokia skaitmeninės spaudos įranga Rytų Europoje. Daugiau apie šį renginį https://www.kaunosic.lt/mokyklu-bibliotekininkiu-viesnage-ismaniojoje-spaustuveje/

 

Paskaita „Nuo perdegimo iki ramybės: profesinio išsekimo įveikimas“

Lapkričio 21-ą dieną Kauno miesto suaugusiųjų bendruomenei virtualioje aplinkoje paskaitą „Nuo perdegimo iki ramybės: profesinio išsekimo įveikimas“ vedė Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo akademijos psichologijos dėstytoja Vilma Milašiūnaitė. Lektorė paaiškino dalyviams kuo skiriasi nuolatinis stresas, patiriamas darbe nuo perdegimo sindromo, kokiais požymiais pasireiškia perdegimo sindromas (pervargimu, nusilpusiu imunitetu, sutrikusio miego ir valgymo ypatumais, atsiradusiu dideliu nepasitikėjimo savimi jausmu, motyvacijos trūkumu, neigiamu požiūriu į įvairius dalykus, pasitenkinimo atlikus užduotį nebuvimu, atsakomybės vengimu, darbo vengimu, atidėliojimu, išsiliejimu ant artimųjų). Ir žinoma, buvo aptariami būdai kaip jį suvaldyti ir išmokti ramiai reaguoti stresą keliančiose situacijose.

 

Paskaita „Moters finansinė nepriklausomybė. Nuo ko ji prasideda?“

Lapkričio 22-ą dieną Kauno miesto suaugusiųjų bendruomenė turėjo galimybę dalyvauti dar vienoje nuotolinėje paskaitoje, kurios tema „Moters finansinė nepriklausomybė. Nuo ko ji prasideda?“. Paskaitos metu finansų konsultantė, edukacinių seminarų lektorė Eglė Janušauskienė aptarė svarbius klausimus: kaip savivertė susijusi su moters finansais, su kokiais iššūkiais susiduria moterys, kai neturi savo finansų, ką moteriai suteikia finansinė nepriklausomybė, kaip moters finansai atrodo Europos ir Lietuvos mastu? Aptarus šiuos svarbius klausimus lektorė nurodė finansinius instrumentus, padedančius eiti finansinės laisvės link.

 

Paskaita – praktikumas „Koloristiniai ir stilistiniai sprendimai EBRU mene“

Lapkričio 23-ią dieną, dailininkės Rasinos Druseikės padedami, prisilietėme prie šio subtilaus meno. EBRU – tai tapyba ant vandens, kildinama iš Senovės Kinijos. Tapyba buvo laikoma slaptu žynių mokslu, įgavusi skirtingus pavadinimus (Ebre – „pelėsinis popierius“ Senovės Kinijoje, Abru – „Vandens veidas“ Centrinėje Azijoje). Apie XVI a. išplito dabartinės Turkijos žemėse, kur įgavo Ebru pavadinimą. Dabartinė Turkija šią meno šaką išplėtojo taip, jog ji yra vadinama tradiciniu turkų menu ir yra saugoma UNESCO kultūros paveldo.