Strandos savivaldybės (Norvegija) švietimo įstaigų atstovų vizitas Kaune

2023 m. gruodžio 4 d., 10:39

Lapkričio 29 – gruodžio 2 d. Kaune pagal „Erasmus+“ projektą viešėjo Strandos savivaldybės atstovų, mokyklų ir darželių atstovų delegacija. Vizito tikslas – susipažinti su Lietuvos švietimo sistema ir pagalbos mokiniams teikimo būdais, ieškoti galimybių užmegzti Kauno ir Strandos mokytojų ir mokinių mainus.

Lapkričio 29 d. ryte delegacija lankėsi Kauno miesto savivaldybėje, kur susitiko su Administracijos direktoriaus pavaduotoja Egle Andriuškiene, Švietimo skyriaus vedėja Ona Gucevičiene, Užsienio ryšių skyriaus vedėja Lina Duobaite ir išklausė pranešimą apie Kauno ugdymo įstaigų teikiamas ugdymo paslaugas ir ugdymo procesą. Po pietų svečiai lankėsi Kauno švietimo inovacijų centre, kur susitiko su Centro direktore Rasa Bortkevičiene ir turėjo galimybę pabendrauti su Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos psichologe Roberta Naujoke, Kauno pedagoginės psichologinės tarnybos direktore Gita Žukovskiene, Kauno visuomenės sveikatos biuro Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros skyriaus vedėju Tautvydu Lukavičiumi ir Kauno švietimo inovacijų centro atstovais.

Lapkričio 30 d. svečiai lankėsi Kauno lopšelyje-darželyje „Pelėdžiukas“. Darželio vadovė Ramunė Džiaugienė kartu su kolegomis aprodė modernias lopšelio-darželio patalpas, dalijosi vertinga patirtimi, aktyviai diskutavo ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo klausimais. Strandos savivaldybės švietimo atstovai turėjo galimybę sudalyvauti ir įvairiose patyriminėse  veiklose, išbandyti taikomus ugdymo metodus praktiškai.

Tą pačią dieną delegacija lankėsi Kauno Jono Jablonskio gimnazijoje. Gimnazijos direktorė Danguolė Miškinienė kartu su kolegomis supažindino svečius su mokyklos istorija, puoselėjamomis vertybėmis, pasidalijo sėkminga patirtimi apie Tarptautinio bakalaureato programos įgyvendinimą, pristatė mokyklos formalųjį ir neformalųjį ugdymą bei plačias galimybes mokinių savirealizacijai. Svečiai su mokyklos bendruomene aktyviai diskutavo ir svarbiais švietimo sistemos klausimais, aptarė panašumus ir skirtumus Norvegijoje ir Lietuvoje.

Gruodžio 1 d. delegacija vizito programą baigė apsilankymu Kauno Panemunės pradinėje mokykloje. Mokyklos direktorė Virginija Rupainienė su savo komanda papasakojo apie mokyklos ugdymo programas, suteikė galimybę svečiams apžiūrėti klases ir kitas mokyklos patalpas bei gyvai pamatyti, kaip vyksta pamokos, pabendrauti su mokiniais, pamatyti mokinių kūrybinių veiklų, netgi atsakyti į pradinukų užduotus klausimus apie Norvegiją.

Nuoširdžiai dėkojame visoms įstaigoms, padėjusios įgyvendinti Strandos savivaldybės delegacijos vizito Kaune programą, ir tikimės, kad šis vizitas taps puikia Strandos ir Kauno mokytojų ir mokinių mainų pradžia.

 

Gabija Lapinskaitė, Kauno švietimo inovacijų centro metodininkė
Daiva Jeremičienė, Kauno švietimo inovacijų centro metodininkė