„Mokaisi – gyveni, gyveni – mokaisi!“ – suaugusiųjų mokymosi savaitė Kauno švietimo inovacijų centre

2021 m. lapkričio 24 d., 14:39

2021 m. lapkričio 15–21 dienomis Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija 22-ąjį kartą pakvietė švietimo, kultūros ir meno, verslo įstaigas, institucijas, organizacijas ir visus suaugusiuosius mėgautis gyvenimu ir mokymusi.

Suaugusiųjų mokymosi savaitei „Mokaisi – gyveni, gyveni – mokaisi!“ ruošėmės ir mes – Kauno švietimo inovacijų centras. Kauno miesto suaugusiųjų bendruomenei virtualioje aplinkoje paskaitą ypač aktualia šiuo sunkiu pandemijos laikotarpiu tema „Kasdienio streso įveikimas“ vedė Kauno Jono ir Petro Vileišių mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui ir projektinei veiklai psichologė Vilma Milašiūnaitė. Kauno Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje kapelionas mjr. kunigas Tomas Karklys kalbėjo visuomenei skaudžia tema „Prekybos žmonėmis samprata ir mastas. Prekyba žmonėmis ir korupcija“. Lektorė Lirija Steponavičienė, Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų Edukacijos skyriaus vedėja pakvietė apsilankyti Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų ekspozicijose. Paskaita „Mokausi muziejuje“ vyko virtualioje aplinkoje.

Suaugusiųjų mokymosi savaitę baigėme Kauno švietimo inovacijų centre susitikimu su  pedagoge, rašytoja, poete, dailininke Loreta Pladiene. Ji papasakojo apie savo kūrybos kelią,  pakvietė dalyvius įsijungti į praktinę dalį, parodė, kaip nusipiešti paprastus elementus, kurie gali tapti knygos iliustracija, aiškino, kas yra atsklanda, užsklanda, kaip savo piešiniais papuošti knygą. Dalyviai su pieštuku rankose,  kiekvienas palinkęs prie popieriaus lapo, bandė jungti taškus, piešti…

Dėkojame visiems – lektoriams ir dalyviams – už prasmingai praleistą laiką.

Kauno švietimo inovacijų centro bibliotekininkė Irena Valentukonienė