Kauno delegacija mokslo centre domėjosi STEAM ugdymo galimybėmis

2023 m. gegužės 16 d., 13:45

2023 m. gegužės 11–12 d. grupė Kauno švietimo įstaigų vadovų dalyvavo Kauno švietimo inovacijų centro išvykoje į Ventspilį (Latvija) aplankant mokslo centrą „VIZIUM“. Šia edukacine programa siekiama pagilinti žinias apie STEAM, vieną šiuolaikiškiausių ugdymo organizavimo modelių, kuris ypač svarbus siejant žinias su realiu pasauliu, pokyčiais ir progresu, darnaus vystymosi tikslais, realaus pasaulio problemų sprendimu.

Delegaciją priėmę darbuotojai papasakojo apie centro įkūrimą, jo veiklą, supažindino su erdvėmis, edukacijos galimybėmis. Sužinojome, kad mokslo centras birželio mėnesį švęs vienerių metų sukaktį, o pavadinimas „VIZIUM“ (sudarytas taip: „V“ – Ventspilis, „I“ – inovacijos, „ZI“ –mokslas, „UM“– iš lotynų kalbos žodžio „centrum“) simbolizuoja viziją, misiją, vertybes, komunikaciją, tikslingumą, efektyvumą ir tapatybę. Centras mėgstamas ir lankomas lietuvių, jo architektūros idėjos autorius – lietuvis Audrius Ambrasas.

„VIZIUM“ misija – suprantamai pasakoti apie fizikos, gamtos, materijos, garso, šviesos abipusę įtaką, skatinti mokslo ir jo visapusiškumo supratimą. Mokslo centre įrengta per 80 interaktyvių, švietimui skirtų eksponatų, veikia edukacinės interaktyvios ekspozicijų salės, mokslo parodų, laboratorijų, konferencijų salės, techninės kūrybinės dirbtuvės, kuriose lankytojai gali susipažinti su fizikos, chemijos ir kitais gamtos mokslais. Mokslo centro ekspozicija suskirstyta į septynias skirtingas galerijas: Išmaniųjų technologijų, Simuliatorių, Geografijos ir pasaulio, Žmogaus ir savęs suvokimo, Fizikos ir matematikos, Vaikų ir sveikos gyvensenos. Centre vyksta ir mokymai, kuriuose pedagogai gilina įvairias kompetencijas.

Buvo sudaryta galimybė ne tik susipažinti su šios įstaigos darbu, bet ir patiems išbandyti įvairias veiklas: dalyvavome edukacijoje „Edisono lemputė“, mokslo šou apie fiziką, galėjome patys pajusti žemės drebėjimo jėgą, pamėginti ištrūkti iš virtualaus labirinto, pasivažinėti amerikietiškais kalneliais. Apžiūrėjome konferencijų salę, kuri gali būti naudojama kaip visuma, talpinanti iki 120 žmonių, arba padalinta į tris atskiras erdves mažesniems renginių formatams; pasigrožėjome fojė grindimis, kurios sudarytos iš Murano stiklo gabalėlių ir vaizduoja pasaulio šalių žemėlapį.

Kauno švietimo įstaigų vadovai dėkingi Kauno švietimo inovacijų centro direktorei Rasai Bortkevičienei, Kauno moksleivių techninės kūrybos centro direktoriui Giedriui Vaideliui ir Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos Kauno skyriaus vadovui Erikui Griškevičiui ne tik už stažuotės organizavimą, bet ir už telkimą, galimybę pabendrauti, o kai kuriems – ir susipažinti. Dar kartą įsitikinome STEAM ugdymo organizavimo modelio svarba ugdant mokinių bendradarbiavimo ir kritinio mąstymo įgūdžius, skatinant tiriamąją veiklą. Dabar dar labiau laukiame mokslo populiarinimo muziejaus „Mokslo sala“ atidarymo kitąmet Kaune, Nemuno saloje.

 

Dr. Daiva Garnienė, Kauno Maironio universitetinės gimnazijos direktorė

 

Už įamžintas akimirkas dėkojame Kauno Petrašiūnų progimnazijos direktorei Antaninai  Džiugienei.