Aurikos Navickienės kūrybos popietė „Tesušyla širdys“

2021 m. gruodžio 13 d., 14:55

Gruodžio 10 d. Kauno švietimo inovacijų centre įvyko Kauno Vinco Kudirkos progimnazijos mokytojos metodininkės, progimnazijos lėlių teatro vadovės, poetės, Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos narės Aurikos Navickienės kūrybos popietė. Renginio dalyviai turėjo galimybę pamatyti ne tik Aurikos knygų (autorė yra išleidusi šešias knygas vaikams: „Žydinti vaikystė“,  „Maži ir dideli džiaugsmai“,  „Gera augti su draugais“,  „Mano dantukai“,  pasaką  „Sagutė Žibutė“,  scenarijų „Sveikas, Rudenėli“ bei  eilių rinkinį „Balta žuvėdra pakilusi“, be to, yra dvylikos almanachų bendraautorė), bet ir nuostabių Aurikos rankdarbių parodą.

Renginyje dalyvavo būrelis 2b klasės mokinių iš progimnazijos. Jų džiaugsmui pasirodė Kalėdų senelis su dideliu maišu dovanų. Senelis dovanų veltui nedalijo, tad Vakarė, Mėta, Eglė, Adomas ir Jonas deklamavo savo mokytojos sukurtas eiles, o Adomas ir Kotryna Kavaliauskai atliko keletą muzikos kūrinių pianinu. Palydėti gausių aplodismentų, žiūrovų šypsenų mažieji renginio dalyviai džiaugėsi Kalėdų senelio dovanomis.

Renginio vedėjas Gintaras Karlauskas, LNRS narys, poetas, pristatė A. Navickienę, uždavė jai keletą klausimų apie kūrybos kelio pradžią, apie išleistas knygas vaikams ir poezijos rinkinį ne vaikams, paprašė paskaityti eilių. Poetė nuoširdžiai atsakinėjo į klausimus, skaitė savo kūrybą. 

Redaktorė, LNRS narė, lietuvių kalbos ir literatūros ekspertė Vilija Dobrovolskienė šiltai atsiliepė apie naujausią A. Navickienės knygą „Sveikas, Rudenėli“,  žaismingą scenarijų vaikų rudenėlio šventei, pabrėžė, kad tai ir grožinės, ir metodinės  literatūros kūrinėlis, skatinantis ir vaikus, ir tėvelius atkreipti dėmesį į daržovių ir vaisių svarbą kiekvienam vaikui.

G. Karlauskas pakvietė renginio dalyvius paskaityti A. Navickienės eilėraščių. Eiles skaitė LNRS narės Rita Mockeliūnienė iš Šakių, Alvyra Sventickienė iš Veiverių. Prie šių skaitovių prisijungė ir Kauno Vinco Kudirkos progimnazijos lietuvių ir literatūros mokytoja Irena Aleksejenkienė. Rita, Alvyra ir Irena skaitė eilėraščius iš knygos „Balta žuvėdra pakilusi“. Pati autorė dar paskaitė keletą eilėraščių vaikams. Ji, kaip mėgėjų teatro „Veidrodis“ dalyvė, puikiai įsikūnijo į bitutės ir lapės vaidmenis ir sulaukė nuoširdžios vaikų ir suaugusiųjų reakcijos. O kai poetė perskaitė savo humoristinį eilėraštį, Gintaras pakvietė humoristinių eilių autorių Vitą Petraitį, Kūrybinės raiškos asociacijos „Kauno branduma“ vadovą, perskaityti dar vieną poetės eilėraštį.

Renginio vedėjas pasiūlė ir žiūrovams užduoti klausimų poetei A. Navickienei. Taip užsimezgė trumpas dialogas tarp autorės ir žiūrovų.

Kūrybinės popietės metu susirinkusiesiems koncertavo Kauno 1-osios muzikos mokyklos kanklininkės, vadovaujamos mokytojos metodininkės Evelinos Butienės. Kankliavo Justė Bielskytė, Austėja Navickaitė ir Aurelija Guzevičiūtė. Džiugu, kad tarp šaunių kanklininkių, atlikusių lietuvių ir užsienio kompozitorių melodijas, buvo ir poetės dukra Austėja. Renginio dalyviams pianinu skambino profesorė, LNRS narė Jūratė Jankauskienė.

Jaukus ir šiltas renginys, pasak Kauno inovacijų centro bibliotekininkės Irenos Valentukonienės, subūrė bendraminčius poezijos ir muzikos gerbėjus, atvykusius iš Šakių, Kauno, Elektrėnų, Veiverių, Garliavos, niūrų penktadienį nuspalvino ryškiomis spalvomis.

Vilija Dobrovolskienė, LNRS narė