Kauno ir Hiratsukos miestų partnerystė

2023 m. vasario 21 d., 15:54

Vasario 14-ąją Kauno ir Hiratsukos miestų atstovai dalyvavo nuotoliniame susitikime, tikslu aptarti giminingų miestų bendradarbiavimo sutarties projektą ir bendras veiklas.

Susitikimo metu partneriai iš Hiratsukos džiaugsmingai pranešė, kad sausio 24 d. įsteigtas Hiratsukos piliečių komitetas mainams su Kaunu. Hiratsukos miesto savivaldybė skiria didžiulį dėmesį Lietuvai, ypatingai Kaunui, nuolat inicijuoja bendras veiklas su Kaunu, todėl šis komitetas dar labiau prisidės prie partnerystės stiprinimo.

Vasario 2-5 d. Hiratsukoje vyko renginių ciklas „Lietuvos savaitė 2023“, kurios metu Hiratsukos miesto gyventojai ir miesto svečiai, ne tik turėjo galimybę pasigerėti Kauno miesto fotografijų paroda, išgirsti Lietuvos istoriją, tačiau galėjo sudalyvauti lietuviškų šiaudinių sodų dirbtuvėse, išgirsti lietuviškas pasakas, įsigyti lietuviškų prekių, net lietuviškos duonos. Ypatingas dėmesys Kaunui ir didelė renginių įvairovė džiugina. Didžiuojamės sėkminga, nuoširdžia ir efektyvia mūsų miestų partneryste.

Gegužės 3-6 d. vyks Japonijos dienos Kaune. Kasmet stengiamės, kad kauniečiai turėtų galimybę susipažinti Hirastukos miestu bei Japonijos istorija. Susitikimo metu aptarėme galimas bendras veiklas bei jų įgyvendinimą.

2023 m. rudenį planuojamas Kauno ir Hiratsukos giminingų miestų bendradarbiavimo sutarties pasirašymas Kaune. Miestų mainai vyks švietimo, sporto, kultūros ir ekonomikos srityse.