Antrasis Kauno miesto muzikos mokyklų mokinių kūrybos konkursas

2024 m. vasario 19 d., 15:15

Kauno švietimo inovacijų centras, Kauno 1-oji muzikos mokykla ir Kauno muzikos mokyklų mokytojų metodinis būrelis antrąjį kartą organizavo Kauno miesto muzikos mokyklų 5–8 klasių mokinių kūrybos konkursą. Jo siekis – plėsti mokinių muzikos mokymo(si) ribas, pagyvinti jų mėgavimąsi muzika ir skatinti kūrybiškumą, juk kūryba – tai judėjimas, jaunystė, tai – dovana žmonijai. Originalūs, talentingi kūrėjai visada buvo aukštinami. Bet tiesa ta, kad ir kūryba turi savus algoritmus.

Pirma, mūsų mokiniai daug groja, klauso, analizuoja muzikos kūrinius. Būtent šios turiningos patirtys, jų naujos kombinacijos ir nulemia, paveikia kūrybą! Antra, reikia turėti savus tikslus, savitą skonio pajautą, būti darbščiam. Visus šiuos bruožus galime ugdyti(s)! Ir trečia, dar reikia Mokytojo, kuris vaikus pakviestų, įkvėptų išdrįsti kurti, mąstyti kitaip.

Noriu pasidžiaugti antrojo kūrybos konkurso dalyviais. Visi jie buriasi Kauno 1-ojoje muzikos mokykloje. Tai Aurimas Vorobjovas, Rugilė Diržiūtė (pasidalinę pirmąja vieta) ir Liepa Valantytė (II vieta) – nugalėję už sukurtą muziką pateiktam vaizdo įrašui*, bei Rytis Simanavičius (III vieta) – vienintelis prizininkas už paruoštą garso takelį iš 3 skirtingų klasikinės muzikos temų.

Beje, šis konkursas padėjo atrasti, atskleisti ne tik kuriančius moksleivius, bet ir puikius jų vertintojus – Kauno 1-osios muzikos mokyklos kuriančius mokytojus – Ovidijų Girdzijauską bei Mantą Šidlauską. Jie peržiūrėjo mokinių darbus preciziškai, profesionaliai, tikrai ne po vieną kartą. Todėl mokinių darbuose įžvelgė muzikos pajautimą, kompozicijų vientisumą, tembrų, ritmikos ir instrumentuotės skoningą parinkimą. O svarbiausia – nepagailėjo patarimų mokiniams bei skatino juos toliau eksperimentuoti muzikos komponavimo srityje ir ieškoti savito, unikalaus stiliaus. „Muzikos kūryba – tai menas ir darbas kartu. Šioje srityje norint tobulėti ir bręsti reikia pastoviai ir nuosekliai tuo užsiiminėti. Skirti pakankamai laiko ieškojimams, nebijoti bandyti ir drąsiai eksperimentuoti su harmonijomis, muzikiniu pulsu, melodinėmis linijomis. Muzika, tai realybėje neapčiuopiamas kūrimo rezultatas, kuris sujudina žmogaus vidų. Muzikos negalima pačiupinėti, ji sklando ore. Muzikos kūrėjui tereikia iš nematomų begalinių jos klodų išsitraukti savo melodijas ir leisti kitiems jas išgirsti“ – rašė Mantas Šidlauskas.

Belieka ir mums pasidžiaugti, kad pavyko vaikus įkvėpti kurti, ieškoti, mąstyti ir kad galime dalintis jų nauja patirtimi! Tai – nemenka sėkmė!

Rugilės Diržiūtės sukurta muzika pateiktam vaizdo įrašui: 

Aurimo Vorobjovo sukurta muzika pateiktam vaizdo įrašui:

*Konkursui buvo panaudota dalis vaizdo medžiagos iš japonų multiplikacinio filmo apie Lempą ir Gėlę.

 

Kauno muzikos mokyklų mokytojų metodinio būrelio pirmininkė,
Kauno 1-osios muzikos mokyklos mokytoja ekspertė Eglė Valantinienė