Vertimo žodžiu iš/į anglų kalbą konkursas tema „Tvari plėtra”

2023 m. gruodžio 11 d., 10:37

Gruodžio 8 dieną Vilniaus universiteto Kauno fakultete vyko tradicinis Vertimo žodžiu iš/į anglų kalbą konkursas tema „Tvari plėtra”. Konkursą kasmet organizuoja Kauno švietimo inovacijų centras, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) gimnazija bei Vilniaus universiteto Kauno fakulteto Kalbų, literatūros ir vertimo studijų institutas (VU KnF). Konkurse  dalyvavo Kauno miesto bendrojo lavinimo mokyklų II–III gimnazijos klasių mokiniai. Dalyvių vertimus vertino jungtinė VU KnF ir LSMU gimnazijos atstovų komisija.

Pirmame konkurso etape dalyviai vertė BBC tinklalaidės ištrauką apie tvarią madą. Mokiniai teigė, kad versti nebuvo lengva, nes ne visada žinojo lietuviškus angliškų terminų atitikmenis. Nors pagrindinė teksto mintis buvo aiški, detaliai išversti parinktą tekstą nebuvo lengva. Antrame konkurso etape užduotis atliko 7 geriausiai pirmą užduotį  atlikę mokiniai iš Kauno jėzuitų gimnazijos,  Kauno „Saulės” gimnazijos, Kauno Jono Pauliaus II gimnazijos, Kauno Veršvų gimnazijos bei LSMU gimnazijos. Šiame etape dalyviai vertė ištrauką iš Žinių radijo programos „Žalioji banga”. Atlikę užduotį, dalyviai vienbalsiai teigė, kad versti iš lietuvių kalbos į anglų yra sunkiau nei iš anglų kalbos į lietuvių.

Prieš paskelbdami konkurso nugalėtojus, vertinimo komisijos nariai pagyrė dalyvius už puikias anglų ir lietuvių kalbų žinias bei drąsą atliekant užduotis. Vertimas žodžiu reikalauja didelio susikaupimo, greitos orientacijos bei puikių dviejų kalbų žinių – puikius gebėjimus visose šiose srityse parodė konkurso nugalėtojai. Trečią vietą laimėjo Gabija Genytė iš Kauno Jono Pauliaus II gimnazijos (mokytoja Vilma Šidlauskienė), antros vietos laimėtojas – Domantas Bumbulis iš Kauno „Saulės” gimnazijos (mokytoja Ilona Pečkienė), o pirmos vietos nugalėtoja – Adelė Kreišmonaitė iš LSMU gimnazijos (mokytoja Dovilė Spudienė). Sveikiname visus dalyvius, prizininkus bei juos parengusius mokytojus. Dėkojame VU KnF Viešųjų ryšių darbuotojoms, LSMU gimnazijai už bendradarbiavimą.

 

Jūratė Radavičiūtė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos anglų kalbos mokytoja ekspertė,
Jolita Vitauskienė, Kauno švietimo inovacijų centro metodininkė