„Vedlių“ informatikos ir technologinės kūrybos mokymo(si) programa bei stipendijos Kauno mokytojams. Registracija stipendijoms iki rugsėjo 17 d.

2021 m. rugsėjo 2 d., 10:20

Iki šio penktadienio (rugsėjo 17 d., imtinai) laukiame jūsų mokyklos registracijos stipendijoms gauti – registraciją pildo mokyklos vadovė/as, pavaduotoja/as ar administracijos atstovė/as už visą mokyklą. O kol kas – su džiaugsmu ir trumpai atsakome į dažniausiai Jūsų užduodamus klausimus:

Ką reiškia stipendija? Stipendija – tai pilna ir nemokama prieiga mokytojui prie mokymo(si) programos „Vedliai“ visus mokslo metus (2021-2022 m.m.).

Kiek mokytojų iš mokyklos galime registruoti stipendijoms? Nesikuklinkite – registruokite visus mokytojus, kurie dirba su pradinių klasių mokiniais ir nori mokytis! Stipendijas gali gauti ir dalykininkai, dirbantys su pradinių klasių vaikais. Neregistruokite mokytojų, kurie jau dalyvauja ar yra užregistruoti „Vedliuose“ – stipendijas galėsime padovanoti tik naujai prisijungiantiems. 

Mokytojai bijo technologijų, dėl to nenori prisijungti. Su naujai prisijungiančiais mokytojais pradėsime nuo pačių pagrindų – pirmus mėnesius mokysimės skaitmeninio raštingumo. Tik tada, kai mokytojai įgis tvirtus pagrindus, žengsime į platesnį, bet tokį pat draugišką technologijų lauką. Nesibaiminkite – šią programą kuriame kaip tik tokiems mokytojams, kuriems reikia įsidrąsinimo. Mokytojai turės palaikymo sistemą – mentorius, mokymo(si) platformą, paruoštą turinį, kad kantriai ir tvirtai judėtų per informatikos ir technologinės kūrybos kelionę.

Mokytojai jau mokėsi „Vedliuose“ praėjusiais metais, ar bus kažkas naujo? Taip! Kiek pažengę mokytojai galės rinktis kitus modulius bei technologinius įrankius – mokytojai patys galės pasirinkti mokymo(si) lygį. Tad tęsiantys turės daugybę naujo mokymo(si) turinio.

Kokie yra stipendijas gaunančių mokytojų ir mokyklų įsipareigojimai? Mokytojai įsipareigoja pritaikyti žinias klasėje – neprašome atskiros pamokos, neprašome ir iškart taikyti turinio. Tačiau mūsų tikslas – kad šie įgūdžiai per mokytoją nukeliautų iki vaikų. Žinome ir suprantame, kad pradžioje būna nedrąsu, kol visko nemoki tobulai. Bet mes vis tiek prašome išdrįsti ir pradėti taikyti, bent po truputį. Ar mokytojas/a pritaiko mūsų turinį pamokose mes matysime per mokymo(si) platformą.

Kokios infrastruktūros reikia mokykloms, kad galėtų dalyvauti programoje? Geriausia ir patogiausia dirbti su kompiuteriais (kad ir po du vaikus prie kompiuterio). Planšetės taip pat tinka. Taip pat, su mūsų turiniu galima dirbti ir nuotoliniu būdu.

Užregistravome visus norinčius mokytojus – kas toliau? Jūsų registracijos formoje nurodytu el.paštu iki rugsėjo 23 d. atsiųsime prieigą prie „Vedlių” paskyros – ten jūs patys pridėsite naujus mokytojus prie mokymosi platformos (gausite instrukcijas, kaip tai padaryti). Mokytojų sąrašo mums atskirai siųsti nereikia. Kitą savaitę susisieksime dėl tolimesnių žingsnių, o mokytojus informuosime dėl mokymosi pradžios – startuosime paskutinę rugsėjo savaitę!  

Mokyklos REGISTRACIJA stipendijoms gauti (pildo mokyklos vadovas ar administracijos atstovas)