Respublikinis edukacinis prevencinis projektas „Knygos savaitė“

2024 m. kovo 29 d., 10:18

2024 m. kovo 4–9 d. Kauno švietimo inovacijų centras ir Kauno lopšelis-darželis „Rasytė“ organizavo respublikinį edukacinį prevencinį projektą „Knygos savaitė“, skirtą Europos logopedo dienai paminėti. Edukacinio prevencinio projekto „Knygos savaitė“ organizacinė komanda:

Kauno lopšelio-darželio „Rasytė“ logopedė ekspertė Eglė Žičkuvienė, mokytoja metodininkė Rasa Jusevičienė, mokytoja metodininkė Vaida Stankevičiūtė, specialioji pedagogė-logopedė Neida Radzinevičiūtė, Kauno švietimo inovacijų centro metodininkė Silvija Jockutė.

Projekto tikslas – organizuoti ikimokyklinėje įstaigoje renginį „Knygos savaitė“, atspindintį knygos atsiradimą, reikšmę žmogaus (vaiko) gyvenime, akcentuojant lietuvišką knygą. Keliami uždaviniai: suteikti vaikams žinių apie popierinės knygos atsiradimą, jos raidą ir lietuviškos knygos prasmę mūsų gyvenime. Suteikti vaikams žinių apie knygų įvairovę pagal formatą, tematiką, vaikų amžių ir t.t. Skiepyti vaikų meilę lietuviškai knygai.

Mokytojų, pagalbos mokiniui specialistų, bibliotekininkų ir kt. geros valios asmenų dėka, vaikai visą savaitę turėjo galimybę iš arti susipažinti su knyga, jos atsiradimu, knygų įvairove, bibliotekos darbo principais, muziejuje eksponuojamomis knygomis. Patys vaikai gamino knygas ir knygų skirtukus, tvarkė senas knygeles, patys kūrė pasakų personažus, vaidino ir improvizavo knygų veikėjus. Vyresniųjų grupių vaikai kartu su ankstyvojo ikimokyklinio amžiaus vaikais vartė knygeles, vardino personažus, kalbėjo apie knygeles. Įstaigose vyko virtualios ir stacionarios veiklos, viktorinos, knygų prezentacijos ir edukacijos. Vaikai susipažino ne tik su popierinėmis, bet ir su audio, Brailio raštu parašytomis knygomis ir pačiais pirmaisiais rankraščiais bei piešiniais ant palmės lapų, akmens, molio lentelių, medžio žievės, šilko juostelių ir pan.

Projekto akimirkas bei dalyvius galima pamatyti viešoje facebook grupėje „Projektas Knygos savaitė“ ir Kauno švietimo inovacijų centro bibliotekos skiltyje – Edukacinės patirties bankas paruoštame kataloge. (Atsisiųsti)

 

Dėkojame visiems dalyviams už idėjas, kūrybiškumą, išmonę supažindinant vaikus su lietuviška knyga, jos svarba žmonių gyvenime, už motyvaciją domėtis knygomis, jas skaityti ir perduoti žinias iš kartos į kartą.

 

Kauno lopšelio-darželio „Rasytė“ logopedė ekspertė Eglė Žičkuvienė,
Kauno švietimo inovacijų centro metodininkė Silvija Jockutė