Visą kovo mėnesį Kauno švietimo inovacijų centras kartu su Kauno ugdymo įstaigų bendruomenėmis kvietė aktyviai dalyvauti įsimintinuose renginiuose, skirtuose kovo 20-ąjai – tarptautinei Frankofonijos dienai, šiais metais paskelbta tema – „Le Patrimoine“.
Kovo 16 dieną Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos iškilmių salėje vyko gimnazijos prancūziškos teatro trupės spektaklis prancūzų kalba „Raudonkepuraitė ir kibernetiniai vilkai – Le petit chaperon rouge et les loups cybernetiques“. Spektaklio pasižiūrėti atvyko Prancūzų instituto direktorius Pascal Sliwanski, dalyvavo direktorius Arūnas Bučnys, net 36 ketvirtokai su savo mokytojomis iš Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos, taip pat gimnazijos administracija, mokytojai ir mokiniai. Šis Frankofonijos mėnesio renginys buvo viešas, todėl spektaklio pažiūrėti atvyko mokytojai ir mokiniai iš kitų Kauno miesto mokyklų. 2022 metais su šiuo spektakliu Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos teatro trupė dalyvavo Lietuvos Frankofoniško teatro festivalyje „Premieres Rideaux“ Alytuje, kuriame puikiai pasirodė, laimėjo pirmą vietą bei teisę atstovauti Lietuvą Europos Frankofoniško teatro festivalyje „Festival des Festivals“ Prancūzijoje, šių metų balandžio mėnesį. Trumpai apie spektaklį „Raudonkepuraitė ir kibernetiniai vilkai“ – tai spektaklis apie socialinio ir virtualiojo „aš“ susidūrimą, apie bendravimo virtualioje realybėje laimes ir nelaimes, sėkmes ir nesėkmes. Spektaklio herojai – jaunuoliai nebesugebantys atskirti savo susikurtojo (išgalvotojo) gyvenimo nuo realybės. Jie patenka į savotišką „pagalbos stovyklą“, kurioje nėra kompiuterių, mobiliųjų telefonų ar kitų technologijų. Čia jie susiduria tik su savimi ir yra priversti išgirsti ir pamatyti tikrąjį save ir suvokti savąjį „aš“. Tai yra sąlyginė virtualios realybės simuliacija, pilna pavojų ir pagundų. Čia nelinkėtume niekam atsidurti… Tai lyg raudonkepuraitės kelionė pas senelę per tamsų mišką bijant sutikti pilkąjį vilką.
Dėkojame režisieriui Andriui Kurieniui, gimnazistams ir visai Lietuvos sveikatos mokslų gimnazijos bendruomenei už surengtą gražų pasirodymą ir linkime kuo didžiausios sėkmės ir puikių įspūdžių Prancūzijoje!
Laura Veitė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos prancūzų kalbos mokytoja,
Jolita Vitauskienė, Kauno švietimo inovacijų centro metodininkė