Nacionalinis moksleivių konkursas „Kelionė laiku: praeitis priklauso ateičiai“

2023 m. lapkričio 20 d., 15:56

Lapkričio 16 d. 12.00 val. Valdovų rūmuose vyko Nacionalinis 9–10 klasių moksleivių konkursas „Kelionė laiku: praeitis priklauso ateičiai“. Neįprastą protų mūšį rengė Lietuvos mokytojai, dalyvaujantys Valdovų rūmų muziejaus Pedagogų kvalifikacijos centro programoje. Jiems kūrybiškai suformuluoti užduotis padėjo muziejaus edukatoriai, kultūros istorikai. Mokinių laukė užduotys, aprėpiančios istorijos, literatūros, dailės, geografijos ir muzikos žinias.

Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų generalinio direktoriaus pavaduotoja dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė teigia: „Valdovų rūmų muziejus didžiuojasi galėdamas savo veiklomis prisidėti prie pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir pasiūlyti mokytojams naujų, patrauklių edukacijos formų. Esame atviri mokytojams ir siekiame įvairiomis formomis praeitį atverti ateičiai, sudaryti sąlygas aktyviam ir tikslingam Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorinio ir kultūrinio paveldo pažinimui.“

Jubiliejiniais Vilniaus metais ypatingas dėmesys skiriamas Vilniaus, kaip Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės sostinės, istorijai, jos daugiakultūriškumui, kultūriniams ir politiniams ryšiams regione bei senosios Lietuvos kultūros paveldo žymenims ir ženklams dabartyje atskleisti.

„Būtent į šiuos, istoriniuose artefaktuose, literatūroje ir mene užfiksuotus, aspektus atkreipėme dėmesį kartu su Valdovų rūmų muziejaus partneriu – Kauno švietimo inovacijų centru, – kviesdami Lietuvos mokytojus ir moksleivius dalyvauti Vilniaus jubiliejui skirtame konkurse „Kelionė laiku: praeitis priklauso ateičiai“. Šiuo konkursu taip pat skatiname įvairių dalykų mokytojus dirbti kartu, – tvirtina R. Šmigelskytė-Stukienė. – Džiaugiamės, kad Nacionalinis 9–10 klasių mokinių konkursas yra puikus tarpdalykinės integracijos pavyzdys – rengiant konkurso užduotis dalyvavo penkių dalykų (istorijos, literatūros, dailės, geografijos ir muzikos) mokytojai.“

„Kauno švietimo inovacijų centras didžiuojasi bendradarbiavimu su Valdovų rūmų muziejumi ir galimybe rengti šį išskirtinį konkursą mokiniams. Centras organizuoja daug dalykinių olimpiadų, konkursų mokiniams: per metus būna daugiau kaip 250 renginių, kuriuose sulaukiame per 2 200 mokinių. Tačiau šis konkursas išskirtinis, nes sujungia įvairius dalykus, tobulinamos mokinių pažinimo, komunikavimo, kultūrinė, kūrybiškumo ir pilietiškumo kompetencijos taip atliepiant atnaujinto ugdymo turinio įgyvendinimą“, – teigė Kauno švietimo inovacijų centro direktorė Rasa Bortkevičienė.

Konkurse dalyvaujantys moksleiviai skatinami plėsti akiratį, giliau pažinti savo valstybės istoriją ir tęsti kelionę laiku: susipažinti su Lietuvos valdovų dinastiniais, politiniais bei kultūriniais pėdsakais, įspaustais gimtinėje ir kaimyninių šalių istorijoje. Vertingą ir pagrindinį šio konkurso prizą – kelionę į Varšuvos karališkąją pilį, kurią remia konkurso partnerė – Lenkijos Respublikos ambasada Lietuvoje, iškovojo I-osios vietos laimėtojai – Kauno „Saulės“ gimnazija. Kelionė į Lietuvos jūrų muziejų su edukacine programa atiteko Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos I-ajai komandai, o saldi ekskursija-edukacija „Rūtos“ saldainių fabrike Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijai. Sveikiname laimėtojus ir visus dalyvavusius, tikimės pasimatyti ir kitais metais!

 

Valdovų rūmų muziejaus ir Kauno švietimo inovacijų centro informacija