Nacionalinis mokinių konkursas „Mano pasaulis – darniai Lietuvai“

2024 m. kovo 5 d., 13:40

Vasario 27 ir 28  d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje įvyko nacionalinio konkurso „Mano pasaulis – darniai Lietuvai“ pusfinaliai.

Šis konkursas organizuojamas nuo 2011 metų ir jo tikslas yra skleisti darnaus vystymosi vertybes, plėtojant žinias apie darnios plėtros koncepciją,  lietuvių tautinį, kultūrinį paveldą, stiprinant moksleivių, universitetinės bendruomenės ryšius ir bendradarbiavimą.

Šiemet kartu su Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija konkurso organizatoriai yra Kauno švietimo inovacijų centras ir Kauno rajono savivaldybės administracija. Konkurso partneriai: Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija, Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacija, VĮ Valstybinė miškų urėdija. Konkursą globoja Lietuvos Respublikos Aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Šiemet konkurse pareiškė norą dalyvauti 40 komandų iš 38 ugdymo įstaigų. Į pusfinalius pateko 16 komandų.  I pusfinalyje susirungė: Kaišiadorių Algirdo Brazausko, Kauno „Vyturio“,  Kauno r. Raudondvario, Klaipėdos „Varpo“, Rokiškio r. Juodupės, Šakių „Žiburio“ ir Utenos Dauniškio gimnazijų  komandos. Trys komandos po atkaklios kovos pateko į konkurso finalą: Kaišiadorių Algirdo Brazausko, Kauno „Vyturio“  ir Rokiškio r. Juodupės gimnazijų komandos.

II pusfinalyje susirungė: Kauno jėzuitų gimnazija,  Kauno technologijų mokymo centras,  Prezidento Valdo Adamkaus, Raseinių r. Nemakščių Martyno Mažvydo, Rietavo Lauryno Ivinskio, Šilalės Simono Gaudėšiaus, Tauragės „Versmės“  ir Vytauto Didžiojo universiteto Ugnės Karvelis gimnazijų komandos ir trys iš jų pateko į konkurso finalą: Tauragės „Versmės“, Kauno jėzuitų ir Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijų komandos.

Su šiomis komandomis, minėdami Pasaulinę Žemės dieną, susitiksime finale, kuris vyks kovo 20 d. Raudondvario pilies dvare.

 

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos informacija