Metodinė išvyka „Pažintis su UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ įranga ir produktais“

2022 m. birželio 17 d., 11:47

Birželio 10 d. grupė aktyviausių Kauno miesto ir rajono fizikos bei chemijos mokytojų, vadovaujami Kauno švietimo inovacijų centro metodininkės Ilonos Teresienės, lankėsi Vilniuje, UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“. Išvyką organizavo Kauno švietimo inovacijų centras ir Kauno miesto fizikos mokytojų metodinis būrelis.

„Thermo Fisher Scientific“ – didžiausia pasaulio kompanija, siūlanti produktus ir paslaugas mokslui.
UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ – kompanijos padalinys Vilniuje, kuriantis ir gaminantis produktus gyvybės mokslų tyrimams bei diagnostikos laboratorijoms. Kompanijos  produktai visame pasaulyje naudojami tiriant genų sandarą, raišką ir įvairovę, kuriant naujus įgimtų, paveldimų ir užkrečiamųjų ligų diagnostikos metodus.

Kauniečius pasitiko dr. Jolanta Vitkutė, Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros direktorė. Ji trumpai papasakojo įmonės istoriją, supažindino su naujausiais ir reikšmingiausiais gamybos produktais, apžvelgė įmonėje vykdomus tyrimus, nuvedė į kelias laboratorijas, kuriose specialistai papasakojo apie ten vykstančius tyrimo ar gamybos procesus. Ne į visas erdves leidžiami lankytojai, nes kai kurių produktų gamybai reikalinga ypatingai sterili aplinka.

Įmonėje dirba virš 1800 darbuotojų. Čia sudarytos optimalios darbo ir poilsio sąlygos. Vaikštant po įmonę susidaro įspūdis, kad čia dirba daug studentų. Pasirodo, studentų čia dirba, bet jų nedaug, tiesiog visas kolektyvas yra jauni žmonės – įmonės darbuotojų amžiaus vidurkis 32 metai. Didžioji jų dalis – aukštos kvalifikacijos darbuotojai, profesoriai, daktarai ir pan. Ko gero, kiekvienas mokytojas tyliai pagalvojo: „Kad taip mokyklose būtų“.

Ekskursija baigėsi kavos puodeliu įmonės kavinėje. Mokytojai dėkojo dr. Jolantai Vitkutei ir kūrė planus, kaip čia atsivežti mokinius, kad paskatintų juos labiau gilintis į gamtos mokslus, parodyti, kad biologiją, chemiją ir fiziką studijuoti yra perspektyvu.

Algirda Surblienė, fizikos mokytoja ekspertė