Kviečiame dalyvauti! Tapybos paroda „Sankirtos“

2022 m. rugsėjo 12 d., 11:55

Kauno švietimo inovacijų centre (Vytauto pr. 44) veika dailininkės, pedagogės Audronės Unikauskienės tapybos darbų paroda „Sankirtos“. Audronė Unikauskienė (g. 1969 Kaune) 1995 m. baigė Vilniaus dailės akademiją, rengia personalines parodas, dalyvauja grupinėse parodose ir pleneruose. Yra Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Kauno Kovo 11-osios gimnazijoje dirba dailės mokytoja, vadovauja dailės studijai.

Audronė Unikauskienė:

„Paroda „Sankirtos“ apjungia kelerių metų kūrybą ir yra tęstinio projekto apie miesto ir gamtos sąlytį dalis. Šios tematikos parodos – „Nematomos gatvės“ ir „Perkėla“ 2021 metais vyko Kauno miesto muziejuje (Pilies galerijoje) ir Kauno kultūros centre.

Miesto motyvai, vandens prieigos prie urbanistikos, ryškios ir nykstančios ribos tarp realių ir išgalvotų peizažo dalių – vyraujanti mano tapybos kūrinių tema. Motyvų ir formų santykis, vietų atpažinimas iš užuominų, identifikuojančių ženklų, prasmingų sankirtų atsiradimas ir sąsajų ieškojimas. Tai gali būti savas miestas su išvaikščiotais takais, ar tolimos aplankytos vietovės, jau paveiktos vaizduotės ir įgijusios išgalvotus pavidalus. Nuolat kintančios spalvos, formos ir linijos griauna ir vėl atkuria nusistovėjusius vaizdinius, kartais juos pakeičia neatpažįstamai, o  kartais „nežymi” detalė vėl sugrąžina į pirminį motyvą. Šių vaizdų sankirtas pabrėžia ir grafikos elementai, ir mišrios technikos naudojimas, o vaizdavimo būdas – gana platus, nuo realistinių detalių iki abstrakčių kompozicijų, kurios atsiveria žiūrovo interpretacijai.“

Paroda Kauno švietimo inovacijų centre veiks iki spalio 14 d.