Kauno miesto mokinių dailės projekto „Hiratskuka mano akimis“ kūrybinių darbų parodos atidarymas

2023 m. rugsėjo 13 d., 13:35

Saulėtą rudens popietę pusšimtis mokytojų ir mokinių susirinko į parodos „Hiratsuka mano akimis“ atidarymą Kauno švietimo inovacijų centre. Sveikinimo žodį susirinkusiems tarė Centro direktorė Rasa Bortkevičienė. Kauno miesto mokinių dailės projekto „Hiratskuka mano akimis“ dalyviams ir juos paruošusiems mokytojams buvo įteiktos Kauno miesto mero pavaduotojo Tomo Jarusevičiaus padėkos.

Kauno švietimo inovacijų centro inicijuota bendrystė tarp Kauno ir Hiratsukos miestų tęsiasi nuo 2016 m. Kartu Kaunas ir Hiratsuka įgyvendino daug bei prasmingų bendrų veiklų ir iniciatyvų, nuolat kuriamos naujos idėjos. Gegužės mėnesį, festivalio „Japonijos dienų Kaune Wa“ metu, mokiniai iš 40 Kauno miesto mokyklų dalyvavo dirbtuvėse, susipažino su kandži atsiradimo istorija ir mokėsi rašyti žodį „Hiratsuka“ kandži rašmenimis.

Vėliau mokiniai, kartu su mokytojais, pasitelkdami įvairias menines priemones, ieškodami įdomios kompozicijos, spalvinių bei grafinių derinių, vizualiai perteikė sumanytą pavaizduoti objektą, susijusį su Japonija, jos kultūros. Projekto dalyvių dėka Kauno švietimo inovacijų centro patalpas puošia rytų įkvėpta paroda.

Kartu su parodos atidarymu buvo apdovanoti ir Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų mokinių tapybos, grafikos, fotografijos ir mišrios technikos projekto-plenero „Nuo gilės iki ąžuolo…“ laureatai.

Dėkojame jauniesiems kūrėjams bei Kauno Miko Petrausko scenos menų mokyklos mokytojoms ir šokėjoms už nuostabius šokius renginio metu.

Eglė Stremauskienė, Kauno švietimo inovacijų centro metodininkė