Knygnešių žygyje dalyvavo Kauno ir Kauno rajono mokyklų mokiniai

2023 m. kovo 21 d., 13:34

Kovo 16-ąją, Knygnešių dieną, Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus bendruomenė bendradarbiaudama su Kauno švietimo inovacijų centru Kauno miesto ir rajono 8–10 klasių mokiniams organizavo patyriminį edukacinį žygį – žaidimą „Knygnešiai XXI a.“ Jame dalyvauti susirinko mokiniai iš Kauno ir Kauno rajonų mokyklų, kurie pasiryžo atlikti įvairias istorines, kalbines ir literatūrines užduotis. Moksleivių komandos įveikė 2–3 kilometrų atstumą ir įvykdė jiems patikėtas užduotis, o žygiui pasibaigus visi buvo pavaišinti skania kareiviška koše ir arbata.

Renginys prasidėjo Kadetų licėjaus aktų salėje, kur žygio dalyviai susipažino su renginio taisyklėmis ir instruktažu. Komandų tikslas buvo paprastas: gavus knygnešių laikotarpio pinigus, nusipirkti maršrutą ir knygnešio paslaugas, kad galėtų nugabenti knygas į nurodytą vietą.

Dalyviai galėjo „nusipirkti“ lengvesnį arba sunkesnį maršrutą, turintį skirtingas užduotis. Pasirinkimas svarbus, nes žygio metu komandų laukė nemenka kliūtis – žandarai, kurie stengėsi sustabdyti draudžiamos lietuviškos spaudos platinimą. Prireikus turimus pinigus renginio dalyviai galėjo panaudoti „papirkimui“, siekdami išvengti nemalonumų su okupantų žandarais. O žygio pabaigoje likusius pinigus mokiniai turėjo progą iškeisti į naujas knygas.

„Knygnešiai XXI a.“ patikrino dalyvių kūrybiškumą, ištvermę, bendravimo gebėjimus, sumanumą ir žinias. Šis renginys leido per įdomias veiklas prisiminti ir prasmingiau įvertinti Jurgio Bielinio bei knygnešių – lietuviškumo saugotojų – pastangas spaudos draudimo laikotarpiu.

Dėkojame Karo kartografijos centrui už paruoštas dovanas knygnešiams.