Kaunas yra UBC (Union of the Baltic Cities) narys

2022 m. liepos 4 d., 13:47

Kaunas yra UBC (Union of the Baltic Cities) narys. Pasak Kauno miesto mero pavaduotojo, UBC prezidento Manto Jurgučio: „UBC yra dinamiška platforma, sukurta prieš 30 metų, kuri siekia geresnės miestiečių ir miestų lyderių ateities. Miestai yra protingi, bet UBC bendradarbiavimo metu jie tampa dar protingesni.“.

 

Kauno švietimo inovacijų centras jau daugiau nei penkerius metus organizuoja nemokamų paskaitų ciklą „Aktyvių tėvų akademija“. Paskaitos skirtos tėvams, norintiems geriau pažinti, suprasti ir apsaugoti savo vaikus, ieškoti būdų ugdyti vaiko kompetencijas pagal prigimtines galias, charakterio savybes, patirtį, ugdymosi poreikius, siekiant užtikrinti kiekvieno vaiko individualią pažangą. Paskaitose ypač daug dėmesio skiriama šiuolaikiniams požiūriams į vaikų ir suaugusiųjų psichinę sveikatą.

 

Didelę patirtį ir kompetencijas turintys lektoriai (tarp jų – psichologai, psichiatrai, psichoterapeutai, mokytojai, teisininkai, policijos pareigūnai, knygų autoriai) dalijasi naudingais patarimais, rekomendacijomis, kaip bendrauti su vaiku ir jam padėti, atsako į dalyviams rūpimus klausimus. Pasak specialistų, kiekvieno vaiko gyvenime svarbiausias yra abipusis pasitikėjimas ir tėvų lyderystė. Būtina ugdyti emocinę išmintį: plėsti emocijų spektrą, ugdyti savikontrolės, savimonės įgūdžius, taip pat socialinį sąmoningumą, ugdyti tarpusavio santykius, valdyti asmenines emocines būsenas. Emocinis saugumas namuose ypač aktualus vaikams. Patariama su vaiku kalbėtis apie emocijas, padėti vaikui atpažinti ir įvardinti kuo daugiau emocijų.

 

Paskaitų grafikas rengiamas kas pusmetį ir skelbiamas Kauno švietimo inovacijų centro interneto svetainėje. 2016-2021 m. surengta 60 paskaitų tėvams, o paskaitose dalyvavo 3757 kauniečiai. „Aktyvių tėvų akademija“ kasmet sulaukia vis didesnio kauniečių pripažinimo, taip didindama žiūrovų susidomėjimą ir atitinkamai klausytojų gretas.

 

UBC leidinį galite peržiūrėti čia: https://ubc.net/sites/default/files/ubc_bulletin_1_2022.pdf