Japonijos ambasadoriaus dovana Ukrainos ir Kauno mokiniams – paskaita apie Zen budizmą bei kaligrafijos dirbtuvės

2023 m. lapkričio 9 d., 07:37

Lapkričio 7 d. popietę Kauno švietimo inovacijų centre šurmuliavo keli šimtai žingeidžių Kauno mokinių, atvykusių pasisemti žinių apie Japoniją ir šios šalies kultūrą. Vos paskelbus kvietimą Kauno mokyklų mokytojams registruoti klases į Japonijos ambasados rengiamą paskaitą apie Zen budizmą ir į kaligrafijos dirbtuves, sulaukta didelio susidomėjimo – laisvų vietų neliko vos per keletą dienų, o visų norinčių dalyvauti net nebuvo galimybės sutalpinti. Džiaugiamės, kad į šiuos renginius atvyko moksleivių iš 9 Kauno mokyklų: LSMU gimnazijos, Kauno tarptautinės gimnazijos, Kauno „Varpo“ gimnazijos, Kauno Suzuki progimnazijos, Kauno Senamiesčio progimnazijos, Kauno „Santaros“ gimnazijos, Kauno „Saulės“ gimnazijos, Kauno Jono ir Petro Vileišių mokyklos ir Kauno „Vyturio“ gimnazijos.

Per paskaitą Japonijos ambasadorius J. E. p. Tetsu Ozaki anglų kalba papasakojo, kaip ir kodėl kasdien praktikuoja Zazen, pakviesdamas visus dalyvius 5 minutes visiems kartu išbandyti Zen meditaciją. Ambasadorius noriai atsakė į moksleivių klausimus apie šią meditacijos praktiką ir bendravo su mokiniais. Kaligrafijos dirbtuvėse visi dalyvavę mokiniai susipažino su hieroglifų rašyba ir, padedant Ambasadoriui ir poniai Harumi Ozaki, išmoko užrašyti žodį „svajonė“ hieroglifu.

Kauno švietimo inovacijų centro direktorė Rasa Bortkevičienė padėkojo J. E. p. Tetsu Ozaki ir poniai Harumi Ozaki už Kauno moksleiviams skirtą dėmesį ir puikius renginius, taip pat trumpai papasakojo apie Kauno mokyklas, užmezgusias draugystės ryšius su Japonijos mokyklomis, taip pat paragino kitas mokyklas sekti jų pavyzdžiu.

Džiaugiamės, kad Kaune mokosi daug žingeidžių mokinių, besidominčių Japonija ir kaligrafijos menu bei puikiai gebančių bendrauti anglų kalba tarptautiniame kontekste. Linkime mokiniams ir toliau drąsiai ir aktyviai dalyvauti Kauno švietimo inovacijų centro renginiuose ir semtis žinių apie kitų šalių kultūras.

Nuoširdžiai dėkojame J. E. p. Tetsu Ozaki ir poniai Harumi Ozaki už padovanotą praturtinančią patirtį Kauno mokiniams, o Kauno mokyklų mokytojams – už tai, kad aktyviai registravo savo klases į renginius, skirtus pažinčiai su Japonija.

Daiva Jeremičienė, Kauno švietimo inovacijų centro metodininkė