Įvyko nacionalinio mokinių konkurso „Mano pasaulis – darniai Lietuvai“ finalas

2024 m. kovo 22 d., 15:04

Siekiant paminėti pasaulinę Žemės dieną jau 12-ąjį kartą Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Miškų ir ekologijos fakultetas kartu su Kauno švietimo inovacijų centru ir Kauno rajono savivaldybės administracija bei konkurso partneriais – Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija, Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacija, VĮ Valstybine miškų urėdija organizavo gražia tradicija tapusį nacionalinį, visos Lietuvos mokyklas vienijantį konkursą „Mano pasaulis – darniai Lietuvai“.

Šio konkurso tikslas – skleisti darnaus vystymosi vertybes, plėtojant žinias apie darnios plėtros koncepciją, lietuvių tautinį, kultūrinį paveldą ir stiprinant moksleivių, universitetinės bendruomenės ryšius ir bendradarbiavimą, ugdyti vaikų ir jaunimo etnokultūrinį ir ekologinį sąmoningumą, prisiimti atsakomybę už savo veiksmus, formuoti atsakingą, pilietišką ir rūpestingą jaunimo požiūrį į aplinką, gimtosios šalies plėtrą.

Šiemet konkurse pareiškė norą dalyvauti 40 komandų iš 38 ugdymo įstaigų. Po penkių regioninių atrankų į du VDU Žemės ūkio akademijoje vykusius pusfinalius pateko 16 komandų, o į finalą iškopė 6 stipriausios: Kaišiadorių Algirdo Brazausko, Kauno jėzuitų, Kauno „Vyturio“, Rokiškio r. Juodupės, Šilalės Simono Gaudėšiaus ir Tauragės „Versmės“ gimnazijų komandos. Konkursas vyko 3 etapais, konkurso finalas 2024 m. kovo 20 dieną įvyko Raudondvario dvare.

I-osios vietos laimėtojais tapo Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos moksleivių komanda, II-osios Kauno „Vyturio“ gimnazijos komanda, o III-osios Tauragės „Versmės“ gimnazijos komanda.

Sveikiname laimėtojus ir visas dalyvavusias komandas, dėkojame mokytojams už bendrystę ir mokinių paruošimą, o bendraorganizatoriams už nuoširdžią ir ilgametę partnerystę ugdant mokinių ekologinį sąmoningumą.

 

VDU Žemės ūkio akademijos ir Kauno švietimo inovacijų centro informacija