Europos dienai skirtas metodinis renginys „UGDOME EUROPIEČIUS“

2023 m. gegužės 10 d., 13:51

Gegužės 9-tą dieną Kauno „Saulės“ gimnazijoje buvo minima Europos diena. Kauno miesto metodiniame renginyje  „UGDOME EUROPIEČIUS“ padagogai dalinosi įžvalgomis apie Europos Sąjungos veiklą, ateitį ir istorijos svarbą šių dienų kontekste. Informatyvūs pranešimai bei diskusijos ne tik leido pagilinti žinias, bet ir skatino kritinį mąstymą. Šiame renginyje dalyviai galėjo apsilankyti meno darbų parodoje „Saulė“  Europoje, ir paklausyti Europos dienai skirto koncerto.

Pirmoje renginio dalyje vyko mokinių tarybos organizuojamas renginys „Sauliokai kalbina“, kurio metu  mokinių tarybos pirmininkė Rusnė Rupšytė ir tarybos koordinatorė Austėja Butkevičiūtė pokalbiui į gimnaziją kvietė ir kalbino „Mano Europa“ asociacijos įkūrėją ir prezidentę Rūtą Vaitekūnaitę.

Antroje dalyje gimnazijos mokytojai dalinosi savo patirtimi bei žiniomis. Mokytoja ekspertė Rasa Sadlauskienė skaitė pranešimą „MEPA Lietuvoje“, kurio metu buvo pristatyta Europos institucijų veikla švietime. Mokiniai ir mokytojai buvo supažindinti su Mokyklos Europos parlamento ambasadorės (trump. MEPA) veikla, tikslais ir siekiais. Sekantys pranešimai buvo orientuoti į Europos Sąjungos vienybės svarbą: istorijos mokytoja Monika Ražauskaitė pristatė „Solidarumas ir vienybė. Kaip iš anglies ir plieno buvo sukurta šiandieninė Europos Sąjunga“, atkreipiant dėmesį į pilietiškumo ir demokratiškumo vertybių puoselėjimą ir reikšmę. Mokytoja metodininkė Lolita Juozaitytė ir mokytojas ekspertas Ričardas Jarmalauskas plačiau pasidalino asmeninėmis įžvalgomis karo prieš Ukrainą kontekste bei su kokiais iššūkiais susiduria Europos Sąjunga. L. Juozaitytė analitinio pobūdžio prezentacijoje išskyrė „ES vienybės iššūkiai“,  R. Jarmalauskas – „ES pagalba Ukrainai“. Įsibegėjus renginiui buvo apsvarstytos ir kitos Europai galimos grėsmės. Viena tokių, mokytojos metodininkės Editos Morkūnienės neseniai įvykusio BREXIT apžvalga pranešime „Įstojimo ir išstojimo iš ES galimybės“. E. Morkūnienė plačiau pateikė Mastrichto sutarties punktus ir kaip jie tiesiogiai reguliuoja įstojimą ar išstojimą iš Europos Sąjungos. Galiausiai, mokytojas ekspertas Remigijus Danielius apžvelgė Europos istoriją pro humoristinę prizmę ir pateikė pranešimą „ES plėtra linksmai“, kurio metu buvo pristatyta trumpa EU sąjungos įsikūrimo istorija, remiantis tik karikatūromis.

Metodinis Kauno miesto renginys „Ugdome Europiečius“ apibendrino EU veiklą ir įtaką švietimui, kultūriniam ir socialiniam kontekstui. Išsakytos įžvalgos, komentarai paskatino atidžiau vertinti politikoje vykstančius procesus, o MEPA projekto pristatymas – suteikė naujų idėjų į pilietiško ugdymo procesą pažvelgti ne tik teoriniu, bet ir praktiniu būdu.

 

Kauno „Saulės“ gimnazijos mokytoja ekspertė Rasa Sadlauskienė,
Kauno švietimo inovacijų centro metodininkė Jolita Vitauskienė