Atvėrėme vasarai duris

2021 m. rugpjūčio 26 d., 10:23

Jau šeštąjį kartą Kauno pedagogų kvalifikacijos centras (Centras) dalyvavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru inicijuotoje akcijoje „Atverk duris vasarai“.

Liepos 19 d. Centro bibliotekoje vaikų laukė pedagogė poetė Zenė Sadauskaitė, 63 knygelių autorė, kurios 850 eilėraščių jau virtę dainomis.

„Vasaros žingsniais per žemę“ keliavom, skambėjo poetės skaitomi posmai, pasakojimai apie pasiektus literatūrinius ir leidybinius rekordus. Klausėmės dainelių įrašų. Ir patys mokiniai skaitė eilėraščius iš poetės dovanotų knygelių: „Vaikystės rūpestėliai, „Bėga mažos kojelės“, „Lyg paukšteliai tie vaikai“ ir naujausios muzikinės knygelės ( muzika A. D. Žiedelienės)  „Saulės keliu“. Poezijos pamoka prabėgo nepastebimai…

Rugpjūčio 10 d. vaikai dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose „Žaidžiame teatrą“ su Kauno Vinco Kudirkos progimnazijos mokytoja metodininke, pradinių klasių lėlių teatro vadove, poete Aurika Navickiene. Ji yra išleidusi tris eilėraščių knygeles vaikams. Dalis eilėraščių virtę dainelėmis, jas dainuoja vaikų kolektyvai. Mokytoja yra keleto almanachų, knygos „Yra tokia šalis – vaikystė“, bendraautorė. Savo kūrybą drauge su kitais plunksnos broliais, skaitovais ji skaito miesto bibliotekose, muziejuose, renginiuose.

Kiek daug nuveikta! Susipažinome su  Lietuvos švietimo istorijos muziejaus paruošta kilnojamąja paroda „Knygelė nekaltoji… arba visu greičiu pirmyn į šviesųjį rytojų“; sužinojome, kokias knygeles skaitė mūsų seneliai, proseneliai. Pasitelkdami mokytojos atsineštas lėles, vaidinome pasaką „Ropė“, žaidėme įvairius žaidimus. Klausėmės Aurikos Navickienės skaitomų savo kūrybos eilėraščių. „Keliavome“ po Skandinaviją: apžiūrėjome kūrybinių darbų konkurso „Troliai Mumiai“ parodą. Susikaupę ruošėmės pirštukų teatrui – spalvinome, karpėme, klijavome paukščiukus, žvėrelius…, o pagaminę movėme ant pirštukų ir čia pat kūrėme stalo spektakliuką.

Dėkojame pedagogėms poetėms Zenei Sadauskaitei ir Aurikai Navickienei, prisidėjusioms prie visuomeninės akcijos.

„Kas daro gera kitam, daro gera pats sau, ir čia svarbu ne padariniai, o pats geradarystės aktas, nes jau vien geradarystės suvokimas teikia didelį džiaugsmą.“

Seneka

Kauno pedagogų kvalifikacijos centro bibliotekininkė Irena Valentukonienė