Strandos mokinių dovana bendraamžiams

2024 m. balandžio 26 d., 15:05

Kaune – pats Skandinavijos dienų įkarštis. Kauno švietimo inovacijų centras, kartu su Skandinavijos dienų rengėjais ir partneriais, džiaugiasi aktyviu miesto bendruomenės ir mažųjų kauniečių dalyvavimu renginiuose, skirtuose pažinčiai su skandinaviška kultūra.

Balandžio 24 ir 25 d. Kauno švietimo inovacijų centre tvyrojo pakili, tarptautiška atmosfera –  Centre viešėjo ne tik švietimo forumo „Psichiką veikiančių medžiagų prevencija mokykloje. Vertingoji Skandinavijos šalių patirtis“ dalyviai iš Norvegijos, Suomijos ir Švedijos, bet ir būrys mokinių iš Strandos savivaldybės (Norvegija), atvykusių į Kauną.

Strandos mokiniai bendraamžiams iš Kauno padovanojo ypatingą dovaną – surengė keletą norvegų kalbos pamokėlių, taip pat pasakojo apie Norvegijos istoriją, žymias šalies vietas, apie Strandos miestą ir jo ryšį su Lietuva, apie savo mokyklą ir bendraamžių pomėgius. Šiose pamokėlėse žinių apie Norvegiją sėmėsi žingeidūs Kovo 11-osios gimnazijos, KTU inžinerijos licėjaus, Maironio universitetinės gimnazijos, Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos, Tarptautinės gimnazijos ir VDU klasikinio ugdymo mokyklos mokiniai. Dėkojame mokytojams, registravusiems savo klases į šiuos renginius ir suteikusiems savo mokiniams galimybę pabendrauti su bendraamžiais iš Norvegijos.

Džiaugiamės užsimezgusiais Strandos mokyklos ir Pilėnų progimnazijos ryšiais. Norvegai turėjo galimybę dalyvauti „tikrose“ pamokose ir taip pažinti Kauno mokinių kasdienybę. Dėkojame Pilėnų progimnazijos mokytojams ir mokiniams už laiką, skirtą pamokoms ir kultūrinėms veikloms su Strandos mokiniais, už  draugiškumą, žingeidumą ir geras emocijas.

Šie renginiai buvo puiki proga Kauno ir Strandos jaunimui susipažinti ir susidraugauti. Tikimės, kad užsimezgę draugystės ryšiai ateityje stiprės ir išaugs į daugybę puikių, jaunimą jungiančių veiklų.

 

Daiva Jeremičienė, Kauno švietimo inovacijų centro metodininkė