Frankofonijos mėnesiui skirti renginiai

2021 m. balandžio 16 d., 14:19

Kaune šiais metais Frankofonijos mėnesiui paminėti buvo išties gausu renginių. Kauno pedagogų kvalifikacijos centras taip pat aktyviai įsitraukė į jų organizavimą.

Miesto mokyklų mokiniai virtualiai keliavo po prancūziškai kalbančias šalis – sukūrė vaizdo filmuką.

Prancūzų kalbos mokytoja metodininkė Vykinta Šaulytė-Bukauskaitė, dabar gyvenanti ir dirbanti Belgijoje, skaitė paskaitą „Belgija, Valonija – gyvenimas ir mokykla“. Džiugu, kad į paskaitą jungėsi ne tik Kauno mokytojai ir miesto bendruomenė, bet ir šalies pedagogai. Joje taip pat apsilankė ir viešnios iš Belgijos: Anne Defourny, Valonijos – Briuselio atstovė Baltijos šalyse  ir   Stéphanie Crêteur, „Wallonie-Bruxelles International“ akademinių ir kultūrinių ryšių palaikymo pareigūnė Lietuvoje. Mokytoja Vykinta labai gyvai, vaizdingai ir įtaigiai dalijosi savo patirtimi, išgyventa atvykus į Belgiją. Ji pasakojo, jog norint pažinti šalies kultūrą, reikia pažinti jos maistą. Tad ir paskaitą pradėjo nuo saldžių dalykų – belgiško šokolado. Trumpai papasakojo apie jo rūšis, skonines savybes, gamybos būdus. Lektorė džiaugėsi įspūdingu Valonijos kraštovaizdžiu, jaukiais miestais, valonų tradicijomis. Išsamiai aptarė prancūzų ir valonų kalbų panašumus ir skirtumus. Pasidalino linksmais nutikimais, įvykusiais dėl žodžių reikšminių skirtumų. Nemažai papasakojo ir apie Belgijos švietimo sistemą, mokytojo darbą ir mokyklos gyvenimą. Baigiantis paskaitai, sulaukė nemažai klausimų apie mokytojų ir mokinių popamokinę veiklą, mokytojo laisvalaikį. Paskaitos viešnios Anne Defourny ir Stephanie Crêteur  liko sužavėtos ir dėkojo lektorei už šiltą jų šalies pristatymą. Džiaugėsi, jog iš naujo atrado Valonijos regioną.

Nemažai klausytojų susilaukė paskaitų ciklas „Pažintis su Burgundija“, I ir II dalys, kurį skaitė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto docentė, prancūzų kalbos dėstytoja Liudmila Dulksnienė. Paskaitos sulaukė daugiau nei 50 klausytojų. Docentė prisipažino įsimylėjusi šį regioną. Ta meilė ji pasidalino su paskaitų dalyviais. Pirmoje paskaitų ciklo dalyje ji išsamiai pasakojo apie Burgundijos istoriją, geografinius regiono ypatumus, didesnių ir mažų miestelių architektūrą. Lektorė priminė, jog regiono sostinė Dižonas, garsėja savo stogais, o maisto žinovams jis siejasi su garstyčiomis. Tačiau miestas garsus dar kaip 100 varpų miestas.

Antrojoje paskaitoje keliavome per Burgundijos regioną kaip pagrindinį vyndarių kraštą Prancūzijoje. Pasakojo apie auginamas įvairių rūšių vynuoges. Kokius pavojais ir sunkumus tenka patirti vynuogių augintojams.  Supažindino, kokių rūšių vynas iš kokių vynuogių gaminamas. Žinoma, neliko neaptari sūriai, triufeliai ir prancūzų taip mėgstama juodųjų serbentų uogienė.

Lektorės patarė, kokius maršrutus rinktis, atvykus į vieną ar kitą šalį.

Dėkojame lektorėms už galimybę virtualiai patirti naujų įspūdžių, kultūrinio akiračio praplėtimą, žinių suteikimą. Tikimės susitikti kitąmet frankofonijos renginiuose.

Kauno pedagogų kvalifikacijos centro informacija