Tęsiamas sėkmingas tarpmokyklinis Kauno „Saulės“ gimnazijos ir Hiratsukos Konan vidurinės mokyklos bendradarbiavimas

2026 m. gegužės 8 d., 13:51

Gegužės 8-ąją įvyko Kauno švietimo inovacijų centro organizuotas Kauno „Saulės“ gimnazijos ir Hiratsukos Konan vidurinės mokyklos mokinių susitikimas. Šių mokyklų mokiniams šis susitikimas buvo ketvirtasis. Anksčiau vykusių susitikimų metu mokiniai pristatė savo mokyklas, sužinojo apie kitos šalies tradicinius patiekalus, šventes, gimtąją kalbą.
Šio susitikimo metu mokiniai iš Japonijos pakvietė kauniečius į mokyklos išvyką – visi kartu keliavo po Japoniją, aplankydami įvairius miestus. Taip pat supažindino kauniečius su kasdieniu mokyklos gyvenimu, popamokinėmis veiklomis. „Saulės“ gimnazijos mokiniai supažindino Konan mokyklos mokinius su populiariomis sporto šakomis Lietuvoje, papasakojo apie Lietuvoje veikiančias muzikos ir meno mokyklas, pristatė gimnazijoje organizuojamas popamokines veiklas. Pristatymų pabaigoje mokiniai surengė trumpas viktorinas, norėdami patikrinti draugų iš kitos šalies žinias ir budrumą.
Nors susitikimas šiais mokslo metais buvo paskutinis, tačiau abiejų mokyklų mokiniai plačiai šypsojosi ir džiaugėsi vieni kitus geriau pažinę, pagilinę žinias apie kitos šalies kultūrą, o kartu patobulinę anglų kalbos įgūdžius
Susitikime dalyvavo Kauno švietimo inovacijų centro direktorė Rasa Bortkevičienė, Hiratsukos Konan vidurinės mokyklos mokytojai ir mokiniai, Kauno „Saulės“ gimnazijos direktorė Sonata Drazdavičienė, mokytojai bei mokiniai.
Kauno švietimo inovacijų centras dėkoja Kauno ir Hiratsukos miestų savivaldybėms už galimybę bendradarbiauti tarptautiniu lygmeniu bei nuoširdžiai džiaugiasi šių mokyklų sėkmingu ir prasmingu bendradarbiavimu.

Eglė Stremauskienė, Kauno švietimo inovacijų centro metodininkė