Tęsiant Kauno švietimo inovacijų centro ir Asociacijos „Lietuvos mediatorių rūmai“ partnerystę, startavo pirmieji mediacijos mokymai švietimo įstaigų vadovams. Tai inovatyvi švietimo veikla, orientuota į šiuolaikiškos, dialogu ir tarpusavio supratimu grįstos mokyklos kultūros stiprinimą.
Artimiausiu metu prasidės mokymai mokytojams ir mokyklų komandoms. Mokymų metu didelis dėmesys skiriamas konfliktų prevencijai, konstruktyvaus dialogo stiprinimui, bendruomenės telkimui bei praktinių mediacijos įgūdžių taikymui kasdienėse ugdymo situacijose.
2026 m. gegužės 11 d. Lietuvos mediatorių rūmų pirmininkė Indrė Kasiulaitė ir Kauno švietimo inovacijų centro direktorė Rasa Bortkevičienė, direktoriaus pavaduotoja Alvita Veličkaitė aptarė tolimesnes bendradarbiavimo kryptis, bendras veiklos galimybes, kvalifikacijos tobulinimo programų plėtrą, bendrų projektų iniciavimą, metodinės pagalbos stiprinimą ir ilgalaikio priemonių plano rengimą. Numatyta aktyviai dalytis gerąja profesine praktika ir telkti švietimo bendruomenę dialogo, tarpusavio supratimo bei taikaus ginčų sprendimo kultūros stiprinimui.
Partneriai pabrėžia, kad nuoseklus mediacijos kompetencijų ugdymas gali tapti svarbiu žingsniu kuriant emociniu saugumu, pasitikėjimu ir pagarbiu bendravimu grįstą mokyklos kultūrą.





