Gegužės 11–13 d. Kaune pagal Erasmus+ programą viešėjo dvi švietimo centro atstovės iš Sorijos (Ispanija). Vizito metu viešnios lankėsi keturiose Kauno mokyklose, kur susipažino su Lietuvos švietimo sistema, ugdymo metodais, mokyklų bendruomenėmis bei dalijosi profesine patirtimi.
Pirmosios vizito dienos rytą svečiai lankėsi Kauno Simono Daukanto progimnazijoje. Mokyklos direktorės pavaduotojai Alma Rimkevičė, Laima Daukšytė-Koncevičienė ir Aivaras Kunigonis pristatė mokyklos istoriją, puoselėjamas tradicijas, vykdomus projektus bei supažindino su ugdymo erdvėmis. Atstovės stebėjo anglų kalbos pamoką, kurios metu mokiniai, taikydami inovatyvius metodus ir skaitmenines priemones, kūrė skaitmeninį pasakojimą. Taip pat viešnios turėjo galimybę apsilankyti informatikos ir technologijų pamokose bei iš arčiau susipažinti su praktiniu ir kūrybišku ugdymo procesu.
Popietę Sorijos švietimo centro atstovės lankė Kauno „Vyturio“ gimnaziją, kur jas šiltai pasitiko mokinių atliekama bandonijų ir kanklių muzika bei mokyklos choro pasirodymas. Vėliau svečiai stebėjo matematikos ir ispanų kalbos pamokas, aktyviai įsitraukė į technologijų veiklą – dekoravo mokyklos simbolį vyturį, taip pat grožėjosi pradinio ugdymo mokinių kūrybinių darbų projektu. Susitikimo su gimnazijos direktoriumi Lauru Bartninku ir mokyklos bendruomene metu buvo dalijamasi gerąja patirtimi, aptariami vykdomi projektai, ugdymo metodai. Viešnios taip pat turėjo progą daugiau sužinoti apie mokyklos veiklą, bendruomeniškumo stiprinimą ir mokinių kūrybiškumo ugdymą.
Gegužės 12 d. rytą buvo lankomasi Kauno šv. Roko mokykloje. Mokyklos direktorius Darius Griežė kartu su kolegomis pristatė mokyklos išskirtinumą, pasakojo apie įtraukiojo ugdymo principų taikymą Lietuvoje, individualių mokinių poreikių atpažinimą ir ugdymo sąlygų pritaikymą kiekvienam mokiniui. Vizito metu viešnios stebėjo šokių pamoką ir kitus ugdymo užsiėmimus, apžiūrėjo mokyklos erdves bei susipažino su kasdiene mokyklos veikla.
Tą pačią dieną atstovės iš Sorijos lankėsi ir Kauno Milikonių progimnazijoje. Viešnios stebėjo interaktyvią geografijos pamoką anglų kalba apie Skandinavijos šalis, kurioje mokiniai aktyviai įsitraukė į įvairias pamokos veiklas. Vėliau mokyklos bendruomenė aprodė progimnazijos erdves, o susitikimo su direktoriumi Janu Ryzgeliu metu buvo dalijamasi įžvalgomis apie Lietuvos ir Ispanijos švietimo sistemas, aptarti ugdymo panašumai ir skirtumai.
Šis Sorijos švietimo centro atstovių vizitas tapo puikia galimybe stiprinti tarpkultūrinį dialogą ir dalintis vertinga pedagogine patirtimi siekiant mokinių mokymosi pažangos. Nuoširdžiai dėkojame mokyklų direktoriams ir jų komandoms už šiltą priėmimą, prasmingą bendradarbiavimą bei pasidalijimą vertinga patirtimi, prisidėjusia prie sėkmingo Sorijos švietimo centro atstovių vizito įgyvendinimo.










