Renginių ciklas „Muziejus į klasę“ – Juozo Tumo-Vaižganto bute-muziejuje

2026 m. gegužės 27 d., 15:13

Gegužės 22 d. Kauno švietimo inovacijų centras, tęsdamas renginių ciklą „Muziejus į klasę“, mokytojus pakvietė į Maironio lietuvių literatūros muziejaus padalinį Juozo Tumo-Vaižganto butą-muziejų. Apsilankymo metu mokytojai dalyvavo ekskursijoje. Edukatorius Remigijus Jakulevičius dalyvius supažindino su muziejaus erdvėmis, teikiamomis paslaugomis ir išsamiai papasakojo apie Juozo Tumo-Vaižganto asmenybę bei jo gyvenimą. Edukatorius taip pat pristatė populiariausias muziejaus siūlomas edukacines programas, skirtas įvairaus amžiaus moksleiviams: „Nebylys“, „Vaižgantas ir „Tėvynės sargas“, „Dėdės ir dėdienės“, „Vaižganto portretas: tekstų mozaika“, „Vaižgantas Šatrijos Raganos „Sename dvare“ ir kt.

Edukatorius Remigijus Jakulevičius emocingai perteikė mokytojams Juozo Tumo-Vaižganto mintis ir kūrinių ištraukas, tarp jų – citatą „Laimės ieškojau kitiems, o laimingas tapau pats“, atskleisdamas rašytojo humanistines vertybes bei dvasinį santykį su žmogumi ir visuomene. Pakilius, šviesius ir dvasiškai turtingus žmones rašytojas dažnai vadindavo „deimančiukais“ ir „saulutėmis“. Tad ir edukatorius šiais kreipiniais kreipėsi į atvykusius mokytojus, perteikdamas dvasininko gebėjimą pastebėti žmonėse gėrį, šviesą ir dvasinį grožį, taip sukurdamas ypatingai šiltą atmosferą ir pakilią nuotaiką.

Renginių ciklu „Muziejus į klasę“ siekiama stiprinti ryšį tarp mokyklų ir kultūros įstaigų, skatinti kūrybišką ir patyriminį mokymąsi. 

 

Sandra Gruzdienė, Maironio lietuvių literatūros muziejaus skyriaus vedėja
Laura Vaitkevičienė, Kauno švietimo inovacijų centro metodininkė