Paieška

„Vaikai turintys autizmo spektro sutrikimų grupėje. Kaip palengvinti adaptacijos ir ugdymo(si) procesą“ (6 val.)

Programa „Ypatingų vaikų ugdymo proceso iššūkiai ir galimybės“ (42 val.).

Data
2023-10-18
Laikas
14.00 val.
Vieta
Virtuali aplinka
Lektorius
L. Liutvinienė
Tipas
Seminaras
Prioritetas
2 prioritetas
Kaina
25,00 €
Atsakingas asmuo:

Dalyviai – ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo įstaigų mokytojai.

Seminaro metu aptarsime autizmo spektrą turinčių vaikų ypatumus: ryškios emocijos, nenoras dalyvauti bendrose veiklose, nenoras valgyti prie stalo ar išrankumas maistui, jautrumas įvairiems aplinkos dirgikliams, kalbos raidos vėlavimas ir kt. kaip tai pasireiškia ir ką daryti auklėtojai/mokytojai. Nagrinėsime situacijas grupėje, kai vaikas neįtraukiamas į grupės veiklas, jam leidžiama daugiau, nei kitiems, arba kitaip išskiriamas iš grupės. Auklėtojai ar mokytojai kartais nežino kaip teisingai elgtis, kad ir išlaikyti grupėje tvarką ir tinkamai įtraukti vaiką, kuris turi sunkumų. Vaikui ne visada yra skirtas padėjėjas, vaikui nebūtinai diagnozuotas autizmas, grupėje ne vienas vaikas, turintis autizmo bruožų ir kitos sudėtingos situacijos kartais atrodo neišsprendžiamos ir kelia įtampą. Taip pat aptarsime situacijas, kodėl tėvai pasirenka pakeisti grupę, pedagogą ar net ugdymo įstaigą, kai adaptacija nevyksta, ar vyksta sunkiai. Tačiau į grupę ateina kitas vaikas, panašiais sunkumais. Ką daryti? Aptarsime kaip konkrečias situacijas spręsti. Seminare aptarsime kaip suderinti veiklas, kad įtraukti vaikus, turinčius autizmo spektro sutrikimų. Aiškinsimės kaip kalbėtis su tėvais, ir bendradarbiaujant palengvinti savo darbą, adaptaciją ir ugdymo procesą visiems grupėje. Pasidalinsime patirtimi, kokios priemonės ir metodai padeda išspręsti iššūkius grupėje.

Pastabos

  • Dalyvių, kurie už kvalifikacijos tobulinimo(si) renginius moka savo lėšomis, prašome mokestį iš anksto pervesti į Luminor Bank AS sąskaitą LT75 4010 0425 0003 0278, gavėjas – Kauno švietimo inovacijų centras. Mokėjimo paskirtyje būtina nurodyti tikslų renginio pavadinimą.
  • Už renginius mokant dalyviui, mokėjimo kvitą prašome atsiųsti iki renginio pradžios (likus ne mažiau kaip 12 valandų), už renginį atsakingam asmeniui, renginio informacijoje nurodytu el. paštu.
  • Už renginius mokant įstaigai, sąskaita – faktūra bus išsiųsta el. paštu į įstaigą po renginio. Informacija dėl sąskaitų išrašymo el. p. saskaitos@kaunosic.lt
  • Užsiregistravus internetu, papildomai registruotis telefonu nereikia.
  • Dėl seminaro organizavimo įstaigoje paraiškas prašome pateikti direktoriui iki einamojo mėnesio 15 dienos. Tel.: (+37037)324061, 324043, 324157, el. p. info@kaunosic.lt

Registracija

Renginio registracija baigta.