Paieška

„Nuo atstūmimo iki išaukštinimo: negalios sampratos kaita Lietuvoje“

„Nuo atstūmimo iki išaukštinimo: negalios sampratos kaita Lietuvoje“.

Data
2023-04-19
Laikas
14.00 val.
Pabaiga:
16.00 val.
Vieta
KŠIC, Vytauto pr. 44
Lektorius
J. Jonutytė, G. Šmitienė, knygos „Gyvatės kojos. Negalios samprata gyvenimo pasakojimuose“ autorės
Tipas
Metodinis renginys
Prioritetas
2 prioritetas
Kaina
0,00 €

Dalyviai – mokytojai, pagalbos mokiniui specialistai.

Negalia tyrėjus domino tik kaip žmogaus daugialypės patirties dalykas, o ne kaip mediciniškai nustatomas formalus asmens predikatas. Būdai, kuriais imamasi apie negalią kalbėti viešai, dažnai būna persmelkti eiblistinės pasaulėžiūros ir vertinimų, tačiau tylėjimas ir temos ignoravimas šios situacijos taip pat nekeičia. Į šių dienų Lietuvos teatre, žiniasklaidoje, grožinėje literatūroje pasirodančią negalios temą reikėtų žiūrėti kaip į pereinamąjį etapą: nuo negalios nepastebėjimo, sąmoningo ar iš pasimetimo kylančio ignoravimo judame link tokios viešosios kultūros, kurioje negalios sąvoka yra nebe dramatizuojama, nebe egzotizuojama, o priimama kaip dažnas, kone kasdienis ir daugiau ar mažiau visiems žmonėms būdingas vieno ar kito veiksmo negalėjimas.

Pastabos

  • Dalyvių, kurie už kvalifikacijos tobulinimo(si) renginius moka savo lėšomis, prašome mokestį iš anksto pervesti į Luminor Bank AS sąskaitą LT75 4010 0425 0003 0278, gavėjas – Kauno švietimo inovacijų centras. Mokėjimo paskirtyje būtina nurodyti tikslų renginio pavadinimą.
  • Už renginius mokant dalyviui, mokėjimo kvitą prašome atsiųsti iki renginio pradžios (likus ne mažiau kaip 12 valandų), už renginį atsakingam asmeniui, renginio informacijoje nurodytu el. paštu.
  • Už renginius mokant įstaigai, sąskaita – faktūra bus išsiųsta el. paštu į įstaigą po renginio. Informacija dėl sąskaitų išrašymo el. p. saskaitos@kaunosic.lt
  • Užsiregistravus internetu, papildomai registruotis telefonu nereikia.
  • Dėl seminaro organizavimo įstaigoje paraiškas prašome pateikti direktoriui iki einamojo mėnesio 15 dienos. Tel.: (837)324061, 324043, 324157, el. p. info@kaunosic.lt

Registracija

Renginys pasibaigęs.