Sausio 24-osios dienos popietę Kauno švietimo inovacijų centro bibliotekoje sausakimša – tai meno, poezijos, muzikos gerbėjai, atskubėjo iš šalies miestų ir miestelių į Lietuvos Respublikos Meno kūrėjos Virginijos Ruškienės tapybos darbų parodos atidarymo ir jubiliejinės knygos „Nerti gilyn“ pristatymo šventę.
Virginija Ruškienė yra Kultūros, meno ir mokslo asociacijos „Kūrėjų menė“ pirmininkė, Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos (LNRS) valdybos narė, Kūrybinės raiškos asociacijos „Kauno branduma“ vicepirmininkė, Lietuvos universitetų moterų asociacijos (LUMA) valdybos narė, Lietuvos kūrybinės raiškos asociacijos „Menų sodas“ ir „Poetų pievelė“ narė.
Ruškienė išleido 18 poezijos ir prozos knygų (autorines ir su bendraautoriais), yra 57 almanachų bendraautorė. Kūryba ir straipsniai spausdinami įvairiuose laikraščiuose, internetinėse svetainėse, eilėraščiams kuriama muzika. Josios kūryba gerai įvertinta įvairiuose konkursuose. Tapybos darbai eksponuoti parodose švietimo, kultūros, gydymo įstaigose. Pelniusi daugybę apdovanojimų už visuomeninį ir kūrybinį darbą, o 2021 m. už reikšmingus ir neatlygintinus darbus Kauno miesto savivaldos įtvirtinime, už pilietinių iniciatyvų įgyvendinimą bei miesto įvaizdžio stiprinimą Virginija Ruškienė apdovanota Kauno miesto burmistro Jono Vileišio pasidabruotu medaliu.
Renginį vedė Virginijos kūrybos bičiuliai, poetai Alvyra Sventickienė ir Gintaras Karlauskas. Muzikinius kūrinius V. Ruškienės žodžiais atliko dainų kūrėjai ir atlikėjai bardė Birutė Gaučienė, maestro Arvydas Paulauskas.
Virginijos Ruškienės tapybos mokytojas dailininkas Gvidas Latakas, pristatė parodą: „Virginijos paveikslai turi teisę buvoti. Gal spalvos ir figūros taip lengvai nesiduoda minkomos kaip kad žodžiai eilėraščiuos, bet visgi atverčių – rasta. Kiek teko kaip tapybos studijos vadovui prisiliesti prie Virginijos paveikslų vaizdinijos, galiu paliudyti, kad autorė noriai pasiduoda paveikslo posūkiams iš saloninio meno vieškelio, nors pagunda nuskęsta į saldumus, kaip kipšas tuščioje tabokinėje, nuolat budi. Bet, geriau pagalvojus, ar galėtume labai pykti, jei moteriai norisi tapyti taip, kad visiems būtų gražu? Na gerai, ne visiems, – daugumai. Tai ir palieku autorę balansuoti ant ribos to, kas tiesiog gražu, salioniška ir to, kas paradoksalu, nenuspėjama, tiesiog atsitikę, einant į paveikslą. Aš už tuos Atsitikimus.“
Jubiliejinę rinktinę „Nerti gilyn“ sudaro 10 skyrių – Lyrika, Sakralinės eilės, Eilės Tėvynei, Dedikacijos Lietuvos šviesuoliams, Eilėraščiai vaikams, Verlibras, Įvairios eilėdaros kūriniai, Japonų poezija, Aforizmai, Proza. Ir vedė klausytojus Alvyra S. ir Gintaras K. versdami knygos puslapius, kviesdami trumpam stabtelėjimui kiekviename knygos skyriuje…
Lietuvos rašytojų sąjungos narys, poetas, literatūrologas Vainius Bakas „Pamintijimai apie knygą“ rašo: „Čia, tarsi sukiojant kaleidoskopą, veriasi įvairūs autorės puikiai įvaldyti žanrai: rimuota poezija, verlibras, sonetai, trioletai, limerikai, akrostichai, haiku, gyvenimo išminties aforizmai, gyvos ir žaismingos prozos kūriniai ir šilti memuarai… Stebina ir tai, kad autorės kūrybinė paukštė išties daugiabalsė ir lyriškąjį skambesį pakeičia žaisminga ironija, sarkazmas, būties ir buities paradoksai. Šmaikštūs, netikėti, džiazuojantys pasažai. Per kūrybingą dešimtmetį autorė savo jėgas sėkmingai išbandė ir prozos sekcijoje, aforizmų kūryboje, memuaristikoje. Nenuostabu, kad tokia daugiaprasmė autorės kūryba yra įvertinta įvairiais apdovanojimais, pelniusi pripažinimą, patraukianti skaitytojų dėmesį.“
Gėlėmis, dovanomis, šiltais žodžiais ir apkabinimais asociacijų vadovai, plunksnos bičiuliai bei talento gerbėjai sveikino Virginiją dešimties metų kūrybos jubiliejaus proga.
Nuoširdūs meno kūrėjos Virginijos Ruškienės padėkos žodžiai gausiai susirinkusiems klausytojams ir kvietimas: „Kviečiu nerti gilyn į žodžių jūrą, į metaforų pasaulį, į sielos gelmes ir drąsiai kurti savąją upės vagą!“
Irena Valentukonienė, Kauno švietimo inovacijų centro bibliotekininkė