Gegužės 14 d. Mokslo saloje atidaryta išskirtinė Kauno mokyklų kūrybinio projekto paroda „Japoniškos lėlės“. Į parodos atidarymą susirinkusius dalyvius sveikino Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis, Japonijos ambasadorius Lietuvoje Shinsuke Shimizu ir Hiratsukos vicemeras Katsutoshi Tsuda. Muzikinį pasirodymą dovanojo svečiai iš Hiratsukos.
Šį pavasarį Kauno švietimo inovacijų centras kartu su Kauno miesto savivaldybe kvietė Kauno mokyklų 5-12 kl. mokinius dalyvauti festivalio „Japonijos dienos Kaune WA“ kūrybiniame projekte „Japoniškos lėlės“, kurio tikslas – plėsti mokinių žinias apie Japoniją, jos kultūrą ir pasitelkiant kūrybiškumą pagaminti japonišką lėlę.
Net 76 mokinių rankomis pagamintos įspūdingos japoniškos lėlės eksponuojamos Mokslo saloje iki birželio 12 d. Kviečiame pasigrožėti nuostabiais mokinių darbais. Parodoje išvysite ir 4 lėles, atkeliavusias iš Japonijos. Nuostabios parodos sužavėtas Kauno miesto meras pakvietė jos eksponavimą tęsti Kauno miesto savivaldybės erdvėse.
Nuoširdžiai dėkojame Kauno mokyklų mokytojams ir mokiniams už įspūdingo grožio lėles:
- Kauno „Santaros“ gimnazija, mokytojos: Edita Kreizienė, Nijolė Mekina
- Kauno „Saulės“ gimnazija, mokytojai: Vigilija Petkevičienė, Žaimantas Žemaitis
- Kauno „Varpelio“ pradinė mokykla, mokytoja Daiva Kablienė
- Kauno „Varpo“ gimnazija. mokytojos: Daiva Kablienė, Rasa Bakienė, Violeta Mikalajūnaitė
- Kauno „Vyturio“ gimnazija, mokytojos: Asta Čibirienė, Jurgita Stravinskienė, Rita Pocienė
- Kauno Antano Martinaičio dailės mokykla, mokytojai: Natalija Namkijeva, Raimonda Štelmokienė, Remigijus Sederavičius
- Kauno Bernardo Brazdžionio mokykla, mokytoja Rasa Jazerskienė
- Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazija, mokytoja Teresė Švilpauskienė
- Kauno Jono ir Petro Vileišių mokykla, mokytojai: Balys Gudas, Daiva Vainauskienė, Dalia Bruklienė, Sandra Žvirblytė
- Kauno Jono Jablonskio gimnazija, mokytoja Neringa Indriūnė
- Kauno Juozo Grušo meno gimnazija, mokytojos: Aldona Markvaldienė, Jolanta Jočienė, Rasa Klingaitė
- Kauno Juozo Urbšio progimnazija, mokytoja Vilija Liutkienė
- Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazija, mokytoja Jolita Pokvietė
- Kauno Kazio Griniaus progimnazija, mokytoja Jurgita Vaičiulienė
- Kauno Martyno Mažvydo progimnazija, mokytoja Nijolė Mekina
- Kauno moksleivių techninės kūrybos centras, mokytoja Jolita Kaučikaitė-Radvilienė
- Kauno Montesori mokykla-darželis „Žiburėlis“, mokytojos: Ilvika Šeporaitienė, Irena Pučkovienė
- Kauno Panemunės progimnazija, mokytoja Daina Nemčinskaitė
- Kauno Petrašiūnų progimnazija, mokytoja Kristina Gagienė
- Kauno Pilėnų progimnazija, mokytoja Violeta Prakapaitė
- Kauno Senamiesčio progimnazija, mokytoja Jurgita Makarevičienė
- Kauno Simono Daukanto progimnazija, mokytojai: Alfredas Pranckaitis, Rasa Bakienė, Rasa Rūta Pranckaitienė
- Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazija, mokytoja Regina Šadauskienė
- Kauno Suzuki progimnazija, mokytoja Rasa Rabačiauskienė
- Kauno Šv. Kazimiero progimnazija, mokytoja Ina Andrulienė
- Kauno šv. Roko mokykla, mokytoja Gražvyda Andrijauskaitė
- Kauno tarptautinė gimnazija, mokytojos: Edita Vasiliauskienė, Yuliya Yanilionis
- Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazija, mokytojos: Kristina Auglienė, Ramunė Misiūnienė
- Kauno Viktoro Kuprevičiaus progimnazija, mokytoja Radvilė Guntarskienė
- Kauno Vinco Kudirkos progimnazija, mokytoja Reda Stulpinienė
- Kauno Žaliakalnio progimnazija, mokytoja Jelena Comik
- Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazija, mokytojai: Aurimas Adomaitis, Jolita Grabliauskaitė
- Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija, mokytoja Indrė Makūnienė
- Vytauto Didžiojo universiteto klasikinio ugdymo licėjus, mokytojos: Edita Tamulevičienė, Reda Stulpinienė
Projekto organizatoriai ir partneriai: Kauno miesto savivaldybė, Japonijos ambasada Lietuvoje, Kauno švietimo inovacijų centras, Kauno miesto partneriai – Hiratsuka, Jaocu, Gifu.
Kūrybinio projekto „Japoniškos lėlės“ darbai 

























