Metodinis renginys „Specialųjį ugdymą reglamentuojantys dokumentai“ Kauno švietimo inovacijų centre

2025 m. sausio 17 d., 13:55

2025 m. sausio 16 d. Kauno švietimo inovacijų centras ir  Kauno m. ikimokyklinių įstaigų logopedų ir specialiųjų pedagogų metodinis būrelis suorganizavo metodinį renginį „Specialųjį ugdymą reglamentuojantys dokumentai“, kuriame dalyvavo 103 Kauno miesto ikimokyklinių įstaigų logopedai ir specialieji pedagogai iš skirtingų ugdymo įstaigų. Renginys buvo skirtas švietimo pagalbos teikimo tvarkos aptarimui ir naujausių teisinės bazės pokyčių analizei.

Pranešimą renginio dalyviams skaitė Gita Žukovskienė, Kauno pedagoginės psichologinės tarnybos direktorė, kuri išsamiai apžvelgė naujausius dokumentus ir jų atnaujinimus, turinčius tiesioginį poveikį ikimokyklinių įstaigų specialistų darbui. G. Žukovskienė pristatė svarbiausius švietimo pagalbos teikimo aspektus ir dokumentų pataisas, kurios turi įtakos ne tik pedagogams, bet ir visam vaikų ugdymo procesui.

Vienas svarbiausių renginio momentų buvo diskusija apie vaikų nukreipimą į Kauno pedagoginę psichologinę tarnybą (KPPT) tvarką, taip pat įstaigų Vaiko gerovės komisijos (VGK) darbo planavimą ir atsakomybę už švietimo pagalbos dokumentų tvarkymą. Dalyviai dalijosi patirtimi ir išsakė nuomonę apie šiuo metu galiojančias procedūras bei iškylančius sunkumus.

Pabrėžta, kad svarbu užtikrinti ne tik teisingą pagalbos teikimą, bet ir glaudų bendradarbiavimą su tėvais ir grupių mokytojais, kurių atsakomybė taip pat yra didelė. „Vaiko gerovės komisijos vaidmuo ir atsakomybė šiuo atveju yra labai svarbūs – jie turi ne tik priimti sprendimus, bet ir užtikrinti, kad pagalba būtų suteikta laiku ir tinkamai“, – akcentavo G. Žukovskienė.

Apžvelgtos 2024 m. Kauno m. ikimokyklinių įstaigų logopedų ir specialiųjų pedagogų metodinio būrelio veiklos ir numatytos ateities kryptys.

Renginio metu Kauno m. ikimokyklinių įstaigų logopedų ir specialiųjų pedagogų metodinio būrelio pirmininkė Eglė Žičkuvienė apžvelgė 2024 m. nuveiktus darbus: įvykusius renginius, seminarus, projektus ir išvykas, kurie prisidėjo prie švietimo pagalbos stiprinimo. Dalyviai turėjo galimybę susipažinti su 2025 m. pirmojo pusmečio veiklos planu, kuriame numatyta toliau stiprinti švietimo pagalbos teikimo sistemą, įtraukiant naujas iniciatyvas ir gerąją patirtį.

Renginys tapo puikia proga pasidalinti žiniomis, užmegzti vertingus kontaktus ir aptarti tolimesnes veiklas, siekiant užtikrinti kokybišką ir individualizuotą ugdymą kiekvienam vaikui. Tai ne tik profesinio tobulėjimo galimybė, bet ir žingsnis link efektyvesnės švietimo pagalbos sistemos kūrimo Kauno mieste.

Nuoširdžiai dėkojame Kauno pedagoginės psichologinės tarnybos direktorei Gitai Žukovskienei  už dalijimąsi savo žiniomis, siekiant geresnių rezultatų vaikų, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių, ugdyme. Pristatyti klausimai apie vaikų nukreipimą į Kauno pedagoginę psichologinę tarnybą tvarką, VGK darbo planavimą ir atsakomybes už švietimo pagalbos dokumentus suteikė daug naudingos informacijos specialistams ir padėjo aiškiai suvokti svarbiausius pokyčius.

Silvija Jockutė, Kauno švietimo inovacijų centro metodininkė